13:39 1398/10/19

سه راهکار برای اولین نقل و انتقال زمستانی

جلسه سرنوشت ساز برای پرسپولیس در آبادان

پرسپولیس آخرین امید خود را برای اولین انتقال زمستانی در جلسه امروز اعضای هیات مدیره، کادرفنی و عیسی آل کثیر دنبال می‌کند.

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که پیش از این با انتقال عیسی آل کثیر، آقای گل کنونی لیگ نوزدهم به پرسپولیس مخالفت شده بود، تلاش‌های این بازیکن برای دریافت رضایتنامه ادامه دارد و بر این اساس قرار است تا ساعاتی دیگر جلسه‌ای حول این موضوع در باشگاه نفت آبادان برگزار شود.

عیسی آل کثیر، مهاجم سابق پیکان و نفت تهران که در این فصل نمایش موفقی در نفت آبادان از خود به جا گذاشته و نیم فصل را با ثبت 9 گل و حضور در صدر جدول به پایان رسانده‌؛ اکنون به عنوان یکی از اهداف زمستانی پرسپولیس برای حضور در جمع سرخپوشان محسوب می‌شود. باشگاه نفت آبادان پیش از این به درخواست کتبی پرسپولیس برای جذب این بازیکن پاسخ منفی داده بود و دراگان اسکوچیچ، سرمربی طلایی پوشان نیز با اعلام نیاز نسبت به این بازیکن مدعی شده بود در صورتی با این انتقال موافقت خواهد کرد که پرسپولیس مهدی ترابی و علی علیپور را در اختیار آنها بگذارد!

اکنون اما درخواست‌های پیاپی آل کثیر برای این انتقال بار دیگر باعث برگزاری جلسه‌ای حول این موضوع شده است. قرار است در پایان تمرین امروز طلایی‌پوشان، جلسه‌ای با حضور عیسی زاده، مدیرعامل نفت آبادان و همچنین دراگان اسکوچیچ و آل کثیر برگزار شود و زوایای این انتقال مورد بررسی قرار گیرد.در این جلسه خروجی آن یکی از شرایط زیر خواهد بود؛

انتقال با دریافت مبلغ رضایتنامه

اولین موضوع که مورد بررسی قرار خواهد گرفت، انتقال این بازیکن به شرط پرداخت مبلغ رضایتنامه خواهد بود. باشگاه نفت آبادان در این فصل با مشکل منابع مالی مواجه است و روی بازیکنان خود به عنوان یک سرمایه حساب ویژه باز کرده است و در صورتی که این انتقال با سودآوری مناسبی همراه باشد، شاید مورد موافقت باشگاه قرار گیرد. با این حال در این صورت احتمالا مخالفت دراگان اسکوچیچ را به همراه خواهد داشت و سرمربی کروات که در این فصل توانسته نتایج خوبی با نفت آبادان به دست بیاورد و آنها را در جایگاه مناسبی در پایان نیم فصل قرار داده، با از دست دادن یکی از ستاره‌های اصلی خود، شرایط سختی را در ادامه فصل پیش رو خواهد داشت. اتفاقی که شاید این انتقال با شرط مبلغ رضایتنامه را منتفی کند.

انتقال به شکل معاوضه

شرط دیگر مورد بررسی در این جلسه به صورت معاوضه بازیکن خواهد بود. هرچند دراگان پیش از این ادعا کرده بود که در صورت در اختیار گرفتن مهدی ترابی و علی علیپور با این انتقال موافقت می‌کند اما کاملا مشخص است که این پیش شرط تنها با اشاره به اهمیت نقش آقای گل در تیمش بوده است و از عدم موافقت باشگاه رقیب در این خصوص آگاهی دارد. با این حال احتمال اینکه دو باشگاه بر سر در اختیار گرفتن بازیکن و معاوضه با یکدیگر در خصوص نفراتی مشخص به توافق دست یابند بیشتر خواهد بود.

آقای گل در جمع برزیلی‌ها می‌ماند؟

خروجی آخر این جلسه نیز احتمالا با مخالفت جدایی عیسی آل کثیر همراه خواهد بود. دراگان اسکوچیچ مخالف قطعی جدایی هر کدام از ستاره‌های اصلی تیمش است و در این زمینه در صورتی که تیمش به نفع قابل توجهی از این انتقال دست نیابد، با این انتقال مخالفت خواهد کرد و دست پرسپولیس از جذب آقای گل کنونی کوتاه خواهد ماند.

اکنون در فاصله پنج روز تا پایان نقل و انتقالات زمستانی، باشگاه پرسپولیس اما امیدوار است خروجی جلسه امروز باشگاه نفت آبادان منتهی به جذب یکی از اهداف زمستانی آنها شود و باید در این خصوص منتظر ماند و دید مدیران تیم به همراه کادرفنی چه تصمیمی در اینباره خواهند گرفت.

منبع : ورزش سه