01:02 1398/10/21

لیگ کاراته وان - شیلی

قدرت‌نمایی پورشیب و گنج‌زاده با حضور در دیدار نهایی

در ادامه مسابقات لیگ جهانی کاراته وان سری A در شیلی، دو نماینده دیگر کشورمان هم به دیدار پایانی صعود کردند.

به گزارش "ورزش سه" از تسنیم، نخستین مرحله رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان سری A در سال 2020، از ظهر جمعه با حضور 466 کاراته‌کا از 65 کشور جهان در شهر سانتیاگو شیلی برگزار شد که در این بین ذبیح‌الله پورشیب و سجاد گنج‌زاده فینالیست شدند و صالح اباذری به دیدار رده‌بندی رسید.

با پایان کار نمایندگان کشورمان در روز نخست، سه نماینده کاراته ایران (رزیتا علیپور، ذبیح‌الله پورشیب و سجاد گنج‌زاده) روز یکشنبه در دیدار نهایی به میدان خواهند رفت و سارا بهمنیار و صالح اباذری هم برای کسب نشان برنز تلاش می‌کنند.

در ادامه رقابت‌های روز جمعه و در وزن 84- کیلوگرم، ذبیح‌الله پورشیب ابتدا با نتیجه 2 بر صفر مقابل ولید دقالی، دارنده مدال برنز جوانان اروپا در سال 2017 از بلژیک به برتری دست یافت. او در دور دوم نیز با همین نتیجه مقابل میشل سیانی، دارنده مدال برنز امیدهای اروپا در سال 2018 از ایتالیا پیروز شد.

کاپیتان تیم ملی کشورمان در دور سوم با نتیجه 3 بر 2 مقابل ایگور چخماروف، دارنده سه مدال برنز لیگ‌های جهانی در سال 2019 از قزاقستان به برتری دست یافت تا به دیدار نیمه نهایی صعود کند. پورشیب در این مرحله نیز با نتیجه 2 بر یک ایوان کوویچ، قهرمان جهان در سال 2018 از کرواسی را شکست داد تا دومین فینالیست کاراته ایران لقب بگیرد.  پورشیب برای کسب نشان طلا روز یکشنبه به مصاف اوگار آکتاش از ترکیه خواهد رفت.

در  رقابت‌های وزن 84+ کیلوگرم، سجاد گنج‌زاده ابتدا با نتیجه 3 بر صفر از سد بنجامین الکساندر از کانادا گذشت و در دور دوم نیز با نتیجه 3 بر یک برایان ایر از آمریکا را شکست داد. او در دیدار نیمه نهایی هم با نتیجه یک بر صفر صالح اباذری، دیگر نماینده کشورمان را شکست داد تا در اولین مسابقه سال 2020 نیز فینالیست شود. گرندوینر کاراته ایران در سال 2019 روز یکشنبه برای کسب مدال طلا به روی تاتامی خواهد رفت.

صالح اباذری نیز پیش از حضور در دیدار نیمه نهایی وزن 84+ کیلوگرم، ابتدا با نتیجه 7 بر صفر آدام راموس از برزیل را شکست داد و در ادامه با نتیجه 3 بر یک مقابل آلپ ارسلان یامان اوغلو، دارنده مدال برنز قهرمانی جهان در سال 2018 از ترکیه را از پیش رو برداشت. او روز یکشنبه برای کسب نشان برنز روی تاتامی خواهد رفت.

همچنین در جدول شانس مجدد وزن 55- کیلوگرم بانوان، طراوت خاکسار با نتیجه 3 بر یک مغلوب توبا یاکان، نایب قهرمان اروپا در سال 2019 از ترکیه شد تا از رسیدن به دیدار رده‌بندی باز بماند.

طراوت خاکسار هم در این مسابقات ابتدا با نتیجه 4 بر صفر مقابل جولینا تواک از آرژانتین گذشت و در ادامه با همین نتیجه مقابل گابریلا آماریلا از پاراگوئه پیروز شد. او  در دور سوم به مصاف سارا کاردین، قهرمان جهان در سال 2014 و نایب قهرمان جهان در سال 2012 از ایتالیا رفت و با نتیجه 4 بر 2 مغلوب حریف پرافتخار خود شد. با صعود کاراته‌کا ایتالیایی به دیدار نهایی، خاکسار در جدول شانس مجدد به میدان خواهد رفت.

امروز (شنبه) و در دومین روز مسابقات سایر نمایندگان کشورمان به روی تاتامی خواهند رفت.

منبع : ورزش سه