18:18 1398/10/22

اختلاف فیفا و یوفا بر سر جام جهانی باشگاه ها

به نظر می رسد که فیفا با جدیت موضوع ایجاد تغییرات در جام جهانی باشگاه ها را دنبال می کند.

به گزارش "ورزش سه"، به نظر می رسد که رئیس فیفا علاقه دارد تا در شکل برگزاری رقابت های جام باشگاه های جهان تغییراتی ایجاد کند. ایده اینفانتینو این است که مسابقات جام باشگاه های جهان در سال هایی که رقابت حساسی مثل جام جهانی وجود ندارد، برگزار شود. همچنین مقرر شده که در ژوئن 2021 از شکل جدید این رقابت ها با حضور 24 تیم رونمایی شود.

 

در همین رابطه در ماه نوامبر 2018 انجمن جهانی باشگاه های فوتبال به ریاست فلورنتینو پرز تشکیل شد؛ انجمنی که به شدت از سوی فیفا حمایت می شود و قرار است که در آن پیرامون برگزاری دو سال یک بار مسابقات جام جهانی باشگاه ها تصمیم گیری شود. اعضای این انجمن معتقد هستند که با این کار درآمدزایی چند برابر شده و رقابت در سطح همه قاره ها شکل خواهد گرفت. با این وجود نهاد یوفا و رئیس آن یعنی الکساند سفرین از این اتفاق استقبال نمی کنند.

 

 

 

 

در ماه های آینده تیم های جدیدی به انجمن جهانی باشگاه ها اضافه خواهند شد و این موضوع می تواند به شکل گیری فرمت جدید رقابت ها کمک کند؛ رقابت هایی که در حال حاضر با اعتراض باشگاه های آمریکای جنوبی روبروست و آن ها بیش از تیم های سایر قاره ها خواهان تغییرات هستند.

منبع : ورزش سه