09:12 1398/10/25

آندو: مجیدی بهترین گزینه برای استقلال بود 

دوست دارم فرهاد با هواداران جشن قهرمانی بگیرد

 در حال تمرین کردن هستم و نمی‌توانم خودم را از تمرینات سخت و فشرده دور کنم. چند پیشنهاد هم داشتم اما در حال حاضر عضو هیچ تیمی نیستم

به گزارش ورزش سه ، آندرانیک تیموریان نیم فصل دوم را بسیار سخت‌تر از نیم فصل اول می‌داند. او بر این باور است که مجیدی در شرایطی ریسک سرمربیگری در استقلال را پذیرفته که نتیجه‌گیری در نیم فصل دوم کار راحتی نیست. آندو انتظار دارد که هواداران استقلال به خوبی از فرهاد حمایت کنند تا او بتواند در راه هدایت استقلال موفق باشد. تیموریان برای مجیدی آرزویی جز موفقیت ندارد.

 * فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شده و مشخص نیست آینده این تیم با سرمربی جدید چه می‌شود. 

 شرایط نیم فصل دوم با نیم فصل اول متفاوت است. تا حدی با این انتظارات موافقم اما باید واقع‌بین هم بود. به هر حال استقلال الان در رتبه پنجم است و با توجه به فشردگی صدر جدول باید انتظارات معقول داشت. فرهاد کار سختی با استقلال دارد چون باید همزمان در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هم با استقلال وارد پیکار‌ها شود. از طرفی جام حذفی هم هست و در این شرایط نتیجه‌گیری نیاز به هماهنگی بین همه ارکان باشگاه دارد.

*یعنی تنها مجیدی را عامل موفقیت استقلال نمی‌دانی؟

 طبیعتاً همه نگاه‌ها به سرمربی یک تیم است اما هیچ تیمی قهرمان نمی‌شود مگر با هماهنگی میان همه ارکان باشگاه. استقلال تیم بزرگی است و موفقیت در تیم‌های بزرگ نیاز به یک برنامه‌ریزی منظم دارد. در نیم فصل اول ما دیدیم که مسائل مالی روی عملکرد تیم تأثیراتی داشت. البته بازیکنان استقلال سعی کردند به این مسائل بی‌توجه باشند و دیدیم که با همه قوا در رقابت‌ها حضور یافتند اما ادامه این روند به تیم لطمه می‌زند و انتظار من این است که تیم با مشکلاتی از این دست مواجه نشود تا بازیکنان و کادرفنی بتوانند کارشان را انجام دهند.

*فرهاد را گزینه مناسبی برای استقلال می‌دانی؟

در شرایط فعلی بهترین گزینه بود. مجیدی با مربیگری در استقلال بیگانه نیست. اواخر فصل پیش بود که از او به عنوان سرمربی استفاده کردند. حتی فرهاد می‌توانست با استقلال وارد لیگ نوزدهم هم بشود و سرمربی باقی بماند اما تصمیم گرفتند او را کنار بگذارند. حالا دوباره شرایطی ایجاد شده تا فرهاد در استقلال مربیگری کند و به نظر من همه باید او را حمایت کنند. چیزی که به مجیدی کمک می‌کند تا با استقلال نتایج خوبی بگیرد آرامش درون تیمی است.

 

*چه جایگاهی را برای استقلال متصوری؟

من استقلالی‌ام و دوست دارم تیم محبوبم قهرمان لیگ شود اما همانطور که ابتدای صحبت‌هایم گفتم نتیجه‌گیری در نیم فصل دوم سخت‌تر از نیم فصل اول است و نباید به مجیدی و بازیکنان فشار وارد شود.

*در نقل و انتقالات صحبت از حضور تو در استقلال بود.

من در حال تمرین کردن هستم و نمی‌توانم خودم را از تمرینات سخت و فشرده دور کنم. چند پیشنهاد هم داشتم اما در حال حاضر عضو هیچ تیمی نیستم. درباره احتمال حضور در استقلال هم چیزی نمی‌گویم و برای تیمی که سال‌ها برایش بازی کردم آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم استقلال در لیگ نوزدهم به بهترین نتیجه ممکن برسد. البته حمایت هواداران هم از فرهاد اهمیت زیادی دارد. باید مجیدی را حمایت کنند تا بتواند تفکراتش را در تیم دیکته کند. قلباً آرزو می‌کنم هواداران استقلال با مربی جدید جشن قهرمانی بگیرند. آرزوی من دیدن لبخند بر لب‌های هواداران باشگاهی است که سال‌ها بازیکنش بودم. امیدوارم آن روز را آخر فصل ببینم.

منبع : ورزش سه