13:45 1398/10/27

کوبی براینت؛ حمایت هوادار میلان و بارسا از لیگ آمریکا

کوبی براینت ابرستاره بسکتبال آمریکا که به فعالیت اقتصادی درلیگ فوتبال این کشور، لیگ MLS  رو آورده می‌گوید لیگ فوتبال در آمریکا رشد خارق‌العاده‌ای داشته است.

به گزارش "ورزش سه"، کوبی براینت ابرستاره بسکتبال آمریکا و دنیا با حضور در مراسم معرفی برند نوشیدنی ورزشی بادی‌آرمر که اسپانسر 19 باشگاه از باشگاه‌های حاضر در لیگ MLS آمریکا است و خود او یکی از سهامداران آن است گفت سالها است که روند توسعه لیگ فوتبال در آمریکا را زیر نظر دارد و از سرعت این توسعه شگفت‌زده شده است. کوبی براینت امیدوار است حضور چهره‌های بزرگ ورزشی مثل او بتواند باعث توجه بیشتر تماشاچیان به  لیگ MLS شود.

 

براینت چهار سال پیش بعد از 20 فصل بازی در لیگ بسکتبال NBA بازنشسته شده و در این مدت با تیم لس‌آنجلس لیکرز پنج بار فاتح لیگ شده است. اما سابقه علاقه براینت به فوتبال به دوران کودکی او در ایتالیا برمی‌گردد. براینت می‌گوید او از سال 2007 و از زمان ورود دیوید بکام به آمریکا مسابقات لیگ MLS را از نزدیک دنبال کرده است.

 

اسطوره بسکتبال آمریکا در این باره گفت:" وقتی دیوید بکام اولین بار به آمریکا آمد من به استادیوم آمدم و بازی‌اش را تماشا کردم. فوتبال در آن زمان هنوز هم برای بازار آمریکا پدیده‌ای جدید بود ولی حالا که بیشتر از ده سال از آن زمان می‌گذرد من با توجه به انرژی‌ای که برای این لیگ صرف شده و میزان هواداری مردم از فوتبال و لیگ MLS می‌توانم بگویم که این رشد سریع برایم شگفت‌انگیز بوده".

 

کوبی براینت در ادامه گفت:" البته منظورم از شگفت‌انگیز این نیست که انتظارش را نداشتم چون من همیشه شیفته فوتبال بوده‌ام و آن را بازی زیبایی می‌دانم و شک ندارم که آمریکا در نهایت شیفته‌اش خواهد شد".

 

 کوبی براینت در کودکی هشت سال را در ایتالیا گذرانده، چرا که پدرش بعد از هشت سال بازی در لیگ بسکتبال NBA به ایتالیا رفته و در باشگاههای آن کشور بسکتبال بازی می‌کرد. کوبی براینت در ایتالیا ابتدا هوادار آث میلان و سپس بارسلونا می‌شود و اطلاعات کامل و دقیقی از ستاره‌های روز فوتبال دنیا دارد.

 

منبع : ورزش سه