13:31 1398/10/28

محروم هم بشویم، ذلت را نمی پذیریم

بهاروند: AFC کوتاه نیاید، رسما انصراف می دهیم

سرپرست فدراسیون فوتبال می گوید حتی اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ایران محرومیت در نظر بگیرد، تیم های ایرانی در کشور ثالث بازی نمی کنند.

به گزارش "ورزش‌سه"، حیدر بهاروند درباره منع ایران از میزبانی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با تصمیم AFC عنوان کرد:  این تصمیم برای اعضای کمیته اجرایی ارسال شده تا درباره‌ آن تصمیم‌گیری کنند و تا الان تاییدیه نهایی آن مشخص نشده است. روز یک‌شنبه هفته آینده درباره‌ این موضوع تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد. ضمن اینکه تصمیم باشگاه‌ها در این زمینه اتخاذ شده و آن‌ها یک‌صدا هستند که قطعا مقابل این تصمیم بایستند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تیم های ایرانی قطعا در کشور ثالث بازی نمی کنند، تاکید کرد: به هیچ وجه چنین کاری نمی‌کنیم. تصمیم فدراسیون و باشگاه‌ها این است که اگر این رای قطعی بشود به هیچ وجه در خارج از کشور بازی نکنند. ما باید میزبانی کنیم چون حق مردم ما است. ما نباید تماشاگران خود را از حق میزبانی محروم کنیم. ما پای این تصمیم می‌ایستیم.سرپرست فدراسیون فوتبال درباره تبعات کناره گیری از لیگ قهرمانان آسیا گفت: جلسه‌ای در این زمینه برگزار کردیم و به هر حال این تصمیم تبعاتی دارد که باید آن را بپذیریم. اما باید مقابل این تصمیم بایستیم. یک بار در جریان موضوع عربستان کوتاه آمدیم و اگر مقابل این تصمیم نایستیم مطمئن باشید در ادامه تصمیمات دیگری می‌گیرند.

بهاروند درباره اینکه آیا چنین تصمیمی خارج از AFC گرفته نشده، اظهار داشت: من در جریان این موضوع نیستم اما به نظر من این تصمیم فوتبالی نیست. چون از نظرما این تصمیم عاقلانه هم نیست. البته در صورت کناره گیری رسمی  جرایمی در پیش خواهد بود. شاید 20 تا 30 هزار دلار جریمه کنند. اما درباره‌ این موضوع باید کارشناسان حقوقی صحبت کنند. دوستان این موضوع را پیگیری می‌کنند اما این مساله هم محرومیت و هم جریمه در پی خواهد داشت. با این شرایط اگر این ذلت را بپذیریم که شاید در آینده بیش‌تر متضرر بشویم. برای آینده فوتبال هم خوب نیست.

سرپرست فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه ها پذیرفتند در لیگ قهرمانان حاضر نشوند، عنوان کرد: هر ۴ باشگاه و همین طور مجموعه فدراسیون فوتبال و همه مجموعه دست اندرکاران ورزش تصمیم گرفتند که چنین کاری بکنند. ما نامه‌ای به AFC ارسال کردیم و پاسخ خودمان را ارسال کردیم. در این زمینه آقای وزیر هم پیامی به آقای شیخ سلمان ارسال کردند و ما هم پاسخ خودمان را دادیم. اگر تصمیم AFC در مورد بازی کردن نمایندگان ایران در کشور ثالث قطعی بشود از لیگ قهرمانان آسیا انصراف می‌دهیم . آقای تاج هم در این باره نظر و رای خود را به AFC داده است. من فکر می‌کنم متنی که آقای تاج ارسال کردند بسیار خوب است. آقای تاج به عنوان یک مقام مسوول در AFC، نظر و رای خود را داده است و از دوستانش خواسته که در این راستا کشور ما را کمک کنند. البته این را باید بگویم که جواب آقای تاج در واکنش به این رای خیلی تند بوده است چون از مشروعیت تیم‌های ما دفاع کرده است.

بهاروند همچنین گفت: باشگاه‌ها تصمیم گرفتند اگر این قضیه قطعی بشود انصراف می‌دهند. فدراسیون هم از باشگاه‌ها حمایت می‌کند. چون از نظر ما این قضیه توهین به ملت ما است. ایران یک کشور امن است. و بیش‌ترین تماشاگر را در آسیا دارد. بدون هیچ دلیلی محروم می‌شود. باشگاه‌ها مقابل جریان ایستاده‌اند و فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش هم از باشگاه‌ها حمایت می‌کند. ما در این زمینه متضرر نمی‌شویم چون مردم را داریم الان مردم ناراضی هستند. اکثر مردم ایران حاضر نیستند که تیم‌های ما در خارج از کشور از رقبا میزبانی کنند. ما باید حرف مردم را بپذیریم اگر تصمیم AFC  را بپذیریم مطمئنا در تصمیمات بعدی بدتر از این برای ما تصمیم می‌گیرند. این مساله هم تبعاتی برای باشگاه‌ها مثل محرومیت و جریمه در پی خواهد داشت. اما آن هم باید در کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا بررسی شود.

وی درباره متضرر شدن کنفدراسیون فوتبال آسیا از کناره گیری ایران خاطرنشان کرد: قطعا این مساله تبعاتی را برای اسپانسرهای مالی در پی خواهد داشت. آن‌ها در این موضوع ضرر می‌کنند. از نظر ما تصمیم فوتبالی نیست. ما دیروز ساعت ۳ و نیم بعدازظهر که نامه را دریافت کردیم بلافاصله پاسخ خودمان را به AFC ارسال کردیم. دیشب هم نامه‌ دیگری به AFC دادیم ما در نامه ارسالی به عربستان اشاره کردیم که در آن کشور جنگ است و این کشورها ناامن هستند. درباره امارات هم چنین مساله‌ای را گفتیم. در هنگ کنگ و کشورهای دیگر هم تظاهرات وجود دارد.

سرپرست فدراسیون فوتبال درباره اینکه یک فرد قطری در ای اف سی نایب رییس است و آیا روابط خوب ایران و قطر در این خصوص تاثیرگذار است، گفت: در این زمینه صحبت‌هایی انجام شده و امیدوار هستیم که مشکل حل شود.

بهاروند درباره شایعاتی مبنی بر سرمربیگری علی دایی روی نیمکت تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: من خبری در این رابطه ندارم و این مساله را بعدا اعلام خواهیم کرد.

منبع : ورزش سه