13:36 1398/11/01

امیر حسینی: با کنار گذاشتن ما از تیم ملی خیانت کردند

پاسور ۴۴ ساله به فکر خداحافظی نیست!

پاسور باسابقه والیبال ایران در سن ۴۴ سالگی همچنان با انگیزه بالا به کارش ادامه می دهد و قصد دارد رکوردهای جدیدی را هم جابجا کند.

به گزارش "ورزش‌سه"، امیر حسینی به عنوان مسن‌ترین بازیکن لیگ والیبال اخیرا با قرار گرفتن مقابل شهرداری ورامین اولین بازی خود در سال ۲۰۲۰ و دهه جدید میلادی را تجربه کرد. این بازیکن ۴۴ ساله که به گفته خودش از سال حدود ۳۰ سال قبل در لیگ برتر بدون وقفه بازی کرده، این روزها هم به عنوان یکی از مهره‌های اصلی سایپا به زمین می‌رود و هر سال مشتریان پروپاقرصی هم در لیگ برتر دارد.

پاسور سابق تیم ملی که همبازیان سابق خود در تیم ملی همچون محمد ترکاشوند و پیمان اکبری را این روزها در قامت مربی می‌بیند، هنوز برنامه ای برای خداحافظی ندارد و مشخص نیست تا چه زمانی می‌خواهد رکوردها را جابجا کند. او حالا چهارمین دهه بازی خود را در لیگ برتر تجربه می‌کند.

به همین بهانه دقایقی با این پاسور باتجربه همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت‌های امیر حسینی را در گفت‌وگو با "ورزش‌سه" می‌خوانید.

از ۱۳، ۱۴ سالگی در لیگ والیبال بازی کردم

 من از سال ۶۹ در لیگ برتر والیبال حاضر بودم. در واقع قبل از آن هم لیگ به این شکل برگزار نمی‌شد. از آن سال تا الان که حدود ۳۰ سال می‌شود، بدون وقفه در لیگ بودم چون والیبال را دوست دارم و این رشته عشق و زندگی من است. اولین سالی که در لیگ بازی کردم ۱۳ یا ۱۴ ساله بودم. هر کاری توانستم در طول این سال‌ها برای والیبال انجام دادم. اولویت زندگی من همیشه والیبال بوده است.

هنوز نمی‌دانم چه زمانی خداحافظی می‌کنم

من حرفه‌ای زندگی می‌کنم و به خاطر همین تا این سن توانستم خودم را حفظ کنم. انگیزه بالایی دارم چون از بازی کردن لذت می‌برم. قبلا هم گفتم هر روزی که احساس کنم دیگر از والیبال لذت نمی‌برم، صددرصد همان روز از والیبال کنار می‌روم. قطعا خانواده و به ویژه همسرم خیلی به من کمک کردند تا بتوانم این روند را ادامه دهم. با ۲ فرزندی که دارم، همسرم سختی‌های زیادی کشیده تا من با خیال راحت بتوانم به بازی کردن بپردازم. اگر خانواده به من فشار می‌آورد، شاید تا الان والیبال را کنار گذاشته بودم. نمی‌توانم زمانی را برای خداحافظی از ورزش حرفه‌ای تعیین کنم. تا زمانی که از والیبال لذت می‌برم، به بازی کردن ادامه می‌دهم.

سرجیوی برزیلی هم تا سن بالا بازی می‌کرد

در همین لیگ ایران احسن شیرکوند و علیرضا بهبودی هم در سن بالا مشغول بازی هستند. البته در بین بازیکنان خارجی هم سرجیو، لیبروی برزیل را یادم می‌آید که تا سن بالا در تیم ملی این کشور هم بازی می‌کرد. البته او لیبرو بود و کار راحت‌تری داشت، اما همیشه جزو بهترین‌های دنیا بود. باید خدا را شکر کنم که من هم هنوز می توانم بازی کنم.

با کنار گذاشتن ما از تیم ملی خیانت کردند

من تا سال ۲۰۱۲ در تیم ملی بودم. حالا که دیگر چند سال از آن دوران گذشته گلایه می کنم. من و چند بازیکن دیگر مثل محمد ترکاشوند، پیمان اکبری و بهنام محمودی در دوران اوج به بهانه جوانگرایی از تیم ملی در زمان سرمربیگری گاییچ کنار گذاشته شدیم. با اینکه من دوباره بعد از مدتی به تیم ملی برگشتم و حتی سال اول سرمربیگری ولاسکو هم در تیم ملی بودم، اما کنار گذاشتن آن نسل طلایی یک خیانت به والیبال بود.

از خیلی از جوان‌های والیبال بیشتر تمرین می‌کنم

من بدون حاشیه کارم را پیش می‌برم و تمریناتم را هر روز با انگیزه‌تر از دیروز دنبال می‌کنم. باور کنید از خیلی از جوان‌هایی که الان در پست خودم در والیبال هستند، بیشتر برای تمرین وقت می‌گذارم. در تمام این ۳۰ سالی که در والیبال بودم، سابقه نداشته سر تمرین نباشم و همیشه اولین نفر به تمرین می‌روم.

برای مربیگری هم وقت می‌گذارم

برای آینده به مربیگری هم فکر می‌کنم. مطالعه درباره مربیگری را مدت‌هاست که آغاز کردم و با مربیان بزرگی هم در ارتباط هستم. تمام بازی‌هایی که در سراسر دنیا برگزار می‌شود را چه در بخش مردان و چه زنان نگاه می‌کنم. ساعت‌ها وقت می گذارم تا بتوانم چیز جدیدی یاد بگیرم. قصد دارم در آینده یک کتاب هم درباره والیبال ایران بنویسم.

منبع : ورزش سه