10:26 1398/11/02

اشتباه مهلکی که ورق را به نفع چلسی برگرداند

شکودران مصطفی، هدف حملات سخت آرسنالی‌ها

در تساوی 2-2 چلسی و آرسنال در دربی لندن اشتباهی که در دقیقه 25 بازی توسط شکودران مصطفی انجام شد و به گل اول بازی ختم شد یکی از تاثیرگذارترین صحنه‌های این بازی بود.

به گزارش "ورزش سه"، دو تیم لندنی آرسنال و چلسی دیشب در استمفورد بریج به مصاف هم رفتند و به تساوی 2-2 رضایت دادند. بعد از بازی بسیاری از کارشناسان معتقد بودند که اشتباه مهلک شکودران مصطفی بازیکن آرسنال در دقیقه 25 بازی که در نهایت به گل اول چلسی ختم شد یکی از تاثیرگذارترین اتفاقات این دربی بوده است.

 

درحالیکه چلسی یک حمله روی دروازه آرسنال ترتیب داده بود شوت آسپیلی‌کوئتا به شکلی دردناک توسط شکودران مصطفی بلوکه شد. چلسی در بازگشت صاحب توپ شد ولی داور که می‌دید مصطفی روی زمین افتاده و درد می‌کشد بازی را متوقف کرد.

 

سرمربی چلسی فرانک لمپارد و دستیارش جودی موریس از این تصمیم داور به شدت عصبانی بوده و در کنار زمین اعتراض می‌کردند.

 

مصطفی که شاید تحت شوک این ضربه بود در شروع مجدد بازی پاس بسیار بدی به برند لنو داد تا بعد از آن تامی آبراهام وارد محوطه جریمه شده و در گوشه محوطه دروازه‌بان آرسنال را دور بزند. این اشتباه زمانی بدتر شد که داوید لوئیز روی آبراهام خطا کرد تا نگذارد او دروازه خالی چلسی را باز کند. به این ترتیب لوئیز با کارت قرمز مستقیم اخراج شد و یک پنالتی به چلسی تعلق گرفت تا توسط جورجینیو وارد دروازه شود و چلسی با نتیجه 1-0 از حریفش جلو بیفتد.

 

منبع : ورزش سه