10:00 1398/11/06

میکل آرتتا:

مارتینلی پتانسیل دارد ولی نباید خودش را گم کند

میکل آرتتا سرمربی آرسنال از هواداران این تیم خواست از تعریف و تمجید افراطی از گابریل مارتینلی پدیده جوان این تیم خودداری کرده و اجازه دهند او روند پیشرفت طبیعی‌اش را طی کند.

به گزارش "ورزش سه"، گابریل مارتینلی، پدیده جوان برزیلی آرسنال در این  فصل یکی از درخشان‌ترین ستاره‌های توپچی‌ها بوده ولی میکل آرتتا سرمربی این تیم از هواداران آرسنال خواست از تعریف و تمجیدهای افراطی از او خودداری کنند چرا که نگران است این تمجیدها باعث شود او خودش را گم کرده و در روند عادی پیشرفتش خلل وارد شود.

 

آرتتا معتقد است مارتینلی باید به این تعریف و تمجیدها خیلی توجه نکرده و در عوض تمرکزش را صرفا بر روی روند پیشرفت خود به عنوان یک بازیکن معطوف کند. آرتتا می‌داند که مارتینلی استعداد خاصی دارد ولی حرفش این است که تمجیدهای شدید در این سن و سال می‌تواند خطرناک باشد.

 

آرتتا در این باره گفت:"من بیشتر دوست دارم روی پتانسیل او تمرکز کنم تا درخششی که در حال حاضر نشان می‌دهد. چون مارتینلی هنوز راه درازی برای طی کردن در پیش دارد".

 

سرمربی آرسنال در ادامه گفت:" با توجه به سابقه و بزرگی این باشگاه، این همه توجه و تعریف و تمجید می‌تواند برای او بیش از حد سنگین باشد. ما باید کاری کنیم که او روی زمین بماند و خودش را گم نکند. من می‌خواهم گابریل هر روز سرش را پایین بیندازد و تمرین کند. او به تدریج اگر هر روز همینطور تلاش کند می‌تواند تمجید همه را برانگیزد. همه یادشان باشد که ما با او فقط همین یکی دو روز کار نداریم".

 

منبع : ورزش سه