12:14 1398/11/07

در اولین تقابل الریان با ایرانی ها در سال 2005

رقیب استقلال با دی بوئر هلندی باخت(عکس)

اولین تقابل الریان با نماینده های ایران در آسیا زمینه سفر یکی از ستاره های پابه سن گذاشته و مشهور هلندی به تهران را فراهم کرد.

به گزارش "ورزش سه"، از شانزده تقابل تاریخ الریان با نماینده های ایران می تواند به اولین مصاف این باشگاه قطری با پاس تهران به عنوان یکی از بازی های جذاب این دوئل نام برد. سال 2005 برای اولین بار باشگاه الریان در رقابت های لیگ قهرمانان حریف پاس ایران شد به همین خاطر کاروان این تیم راهی تهران شد تا در دستگردی به مصاف شاگردان مصطفی دنیزلی برود.

در آن مقطع الریانی ها در ادامه روند امضای قرارداد با ستاره های پابه سن گذاشته فوتبال دنیا با فرانک دی بوئر ستاره سرشناس هلندی که با پیراهن بارسلونا در فوتبال اروپا خودنمایی زیادی داشت به تهران آمدند اما حضور این چهره مطرح با بازوبند کاپیتانی الریان هم دوای درد آنها نبود چون با شکست ایران را ترک کردند.

این بازی که با نتیجه 2-1 به پایان رسید با درخشش جواد نکونام ستاره ملی پوش پاسی ها همراه بود که دبل کرد تا تک گل فرانک دی بوئر در دستگردی بی اثر شود. حالا با گذشت 15 سال یک بار دیگر الریان مقابل یکی از نماینده های ایران پلی آف سرنوشت سازی پیش رو خواهد داشت آن هم با کلکسیونی از ستاره های سرشناس و گران قیمت داخلی و خارجی.

منبع : ورزش سه