09:54 1398/11/14

پیوس: دربی 92 جذاب خواهد شد

فرشاد پیوس بر این عقیده است دربی 92 دربی جذاب و حتی پر گلی خواهد شد.

او در خصوص اینکه چرا دربی معمولا بازی های خوبی از آب در نمی آید به خبرنگار "ورزش سه"، گفت: در برخی از بازی ها به طور حتم کیفیت بازیکنانی که در دو تیم بودند، خوب نبوده که بازی هم زیبا از آب در نیامده اما در بیشتر دیدارها حساسیت ها موجب شده فوتبال در جدال این دو تیم بیشتر فیزیکی باشد تا تاکتیکی. نمی شود به کسی خرده گرفت و این به خاطر حساسیتی است که بر بازی حکمفرما می شود. در ایران فوتبالی ها یا استقلالی اند و یا پرسپولیس و از یک هفته و حتی ده روز قبل در مورد این بازی صحبت می کنند و خاطرات دربی تا سال ها در ذهن آنها می ماند و از آن یاد می کنند. این حساسیت بازی را برای بازیکنان دوتیم افزایش می دهد و گاهی منجر به نمایش احساسی می شود. اما بر این عقیده ام دربی 92 دربی جذابی خواهد شد.

او در خصوص چرایی ادعایی که مطرح کرده است؛ می گوید: دوتیم از مربیان جوانی بهره می برند. مربیانی که فوتبال رو به جلو و تهاجمی را دوست دارند و دستشان برای تغییر درترکیب دو تیم در جریان بازی باز است. شرایط روحی و روانی پرسپولیس و استقلال اینروزها خوب است و این کمک می کند دو تیم ارایه گر بازی خوبی در زمین باشند. طبیعتا من به دلیل پرسپولیسی بودن دوست دارم اتفاقات این بازی به سود تیمم رقم بخورد اما آنچه که مسلم است هر دو تیم برای پیروزی در این دیدار کار سختی را پیش رو دارند. این را باید به فال نیک گرفت چون پرسپولیس و استقلال در روزهایی که به اتفاق خوب بودند هم فوتبال باشگاهی را جذاب کردند و هم کمک حال تیم ملی بودند.

فرشاد پیوس در پاسخ به این سوال که چه باید کرد که حساسیت دربی کم شود؛ گفت: این امکان پذیر نیست به این خاطر که نمی شود علاقه تماشاگران دو تیم را نسبت به پرسپولیس و استقلال کاهش داد و این حساسیت به خاطر علاقمندی تماشاگران دو تیم نسبت به بازی به وجود می آید. البته که این موضوع اگر در جهت مثبت استفاده شود حسن هم هست که من به شخصه به زیبایی دربی 92 خیلی خوش بین هستم. همان طور که گفتم هر دو تیم در ترکیب بازیکنان خوبی دارند. از همه مهم تر توسط مربیانی جوانی هدایت می شوند که فوتبال رو به جلو را دوست دارند.

منبع : ورزش سه