10:50 1398/11/15

مارتینلی: آرسنال نگذاشت در تیم امید برزیل بازی کنم

گابریل مارتینلی پدیده برزیلی باشگاه آرسنال می‌گوید این باشگاه انگلیسی مانع از حضور او در اردوی تیم ملی زیر 23 سال برزیل شده است.

به گزارش "ورزش سه"، گابریل مارتینلی پدیده جوان برزیلی باشگاه آرسنال می‌گوید این باشگاه انگلیسی مانع از پیوستن او به تیم ملی 23سال برزیل شده و این در حالی است که او مشتاق بازی در تیم ملی کشورش بوده است.

 

این جوان برزیلی در فصل جاری با پیراهن آرسنال بسیار درخشان بوده و در رقابت های مختلف توانسته برای توپچی‌ها عدد گل های خود را دو رقمی کند. او از زمان نیکلاس آنلکا در فصل 1998-1999 تنها جوان زیر بیست سال آرسنال بوده که موفق شده در یک فصل بیشتر از ده گل به ثمر برساند.

 

درخشش مارتینلی با پیراهن آرسنال باعث شد او از سوی تیم ملی 23سال برزیل در آستانه بازی‌های المپیک به این تیم دعوت شود. مارتینلی در گذشته دو بازی برای تیم ملی امید برزیل انجام داده و برای شرکت در تورنمنتی که از 18 ژانویه تا 9 فوریه با حضور برزیل برگزار شد به تیم ملی امید کشورش دعوت شده بود. ولی آرسنال که او را بخش مهمی از ترکیب خود می‌دانست از در اختیار گذاشتنش خودداری کرد.

 

مارتینلی در این باره گفت:" من به تیم ملی گفتم که اگر دست من بود حتما بازی می‌کردم. ولی می‌دانیم که این کار سخت خواهد بود چون من آن زمان فیکس آرسنال بودم و این باشگاه بود که ترجیح داد من را به تیم ملی واگذار نکند. مدیر تیم های ملی برزیل با من تماس گرفت و به خاطر بازی‌های خوبم تبریک گفت و به تیم ملی امید دعوتم کرد".

 

مارتینلی به خاطر ملیت پدرش می‌تواند در تیم ملی ایتالیا هم بازی کند. او با اینکه می‌گوید تمرکزش فقط بر روی تیم ملی برزیل است ولی این را هم رد نکرد که ممکن است زمانی تصمیم بگیرد با پیراهن ایتالیا به میدان برود.

 

منبع : ورزش سه