15:00 1398/11/27

پژمان منتظری در الخریطیات چه می‌کند؟

فرار کاپیتان استقلال به آرامش کمیاب قطر

برای پژمان منتظری بازی در تیم الخریطیات اگر چه به دور از فشاری است که همیشه در دوران حرفه‌ای تحمل کرده، اما به آرامش و زندگی خانوادگی جمع و جور و ساکتش می‌ارزد.

به گزارش "ورزش سه"، «خانواده»؛ این مهم ترین انگیزه پژمان منتظری مدافع باکلاس تیم استقلال برای کوچ دائمی به کشور قطر است. پژمان که 3 فصل سابقه حضور در دو تیم مختلف لیگ ستارگان قطر را داشت، در فصل تازه به عنوان یکی از دو بازیکن ایرانی تیم الخریطیات به فوتبال مشغول است. تیمی که فصل گذشته به لیگ پایین تر سقوط کرد تا در جدول خلوت لیگ دسته اول قطر تلاش خود را برای بازگشت به QSL آغاز کند. آنها پژمان منتظری و مهرداد پولادی را از بازار ایران به خدمت گرفتند و امیدوارند با کسب امتیازات لازم در دور سوم این مسابقات دوباره در بالاترین سطح فوتبال قطر بازی کنند.

لیگ دسته اول سیستمی منحصر به فرد دارد و در 3 دور و با 8 تیم برگزار می‌شود و تکلیف تیم‌های صعودکننده بعد از 21 مسابقه در زمین های بی طرف مشخص می‌شود. به این ترتیب که هیچ تیمی در این تورنمنت بازی خانگی ندارد و همه بازی‌ها در زمین‌های مربوط به باشگاه سوم(بی طرف) انجام می‌شود. 

منتظری که در ابتدای فصل به دلیل دلخوری از شرایط استقلال به قطر مهاجرت کرد، با وجود درخواست تیم‌هایی مثل سپاهان، فولاد و البته خود استقلال حاضر به بازگشت به لیگ برتر ایران نشد تا با وجود حضور در سطحی که آن را قبلا تجربه نکرده بود، برای ساختن زندگی آینده و البته آغاز راهی جدید در فوتبال اقدام کند.

او از همین حالا به فکر سرمربیگری هم هست و قصد دارد با حضور در کلاس‌ها و دریافت مدارک در کشورهای اروپایی کار خود را به عنوان یکی از چهره‌های شاخص فوتبال ایران در دو دهه گذشته سرمربی‌گری را احتمالا در کشوری غیر از ایران آغاز کند. جالب اینکه منتظری که در قطر و در منطقه پرل زندگی می‌کند از زندگی در این کشور کاملا راضی است و به آن خو گرفته است. کشوری که شاید لیگ پرهیاهویی نداشته باشد اما با توجه به انضباط مالی و کاری و آرامشی که بازیکنان شاغل در آن دارند، مقصدی مهم و ایده‌آل برای فوتبالیست‌های ایرانی به حساب می‌آید که خیلی از آنها به تنگ آمده از شرایط کلی فوتبال در ایران ترجیح می‌دهند خدمات خود را در جای دیگری به باشگاه‌ها عرضه کنند.

منتظری بعد از حضور استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها در قطر و پس از باخبر شدن از حضور سپاهان و امیر قلعه‌نویی در دوحه سری به سرمربی سابقش در استقلال زد. دو چهره‌ای که رابطه دوستانه و قدیمی با یکدیگر دارند و خاطراتی از روزهای خوش استقلال بین آنها نقش بسته است.

نکته مهم اینکه امیر قلعه‌نویی در نیم فصل حضور مجدد منتظری در فوتبال ایران را هدف گرفته بود، اما پژمان حاضر نشد آرامش فعلی را از دست بدهد و لباس طلایی سپاهان را بر تن کند. او که در پاسخ به تماس قلعه‌نویی یک بار با او تماس گرفته بود،‌ با شرمندگی از وی عذرخواهی کرده و گفته بود اولویتش در فوتبال فعلا چیز دیگری است. همانطور که بعد از حذف تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا 2019 در رختکن از بازیکنان خداحافظی کرد و به آنها گفت که دیگر در تیم ملی بازی نخواهد کرد. البته پژمان در اولین فهرست مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی ایران حضور داشت اما مشروط بر حضور نمایشی به اردو پیوست و هرگز نظر خود را در خداحافظی از تیم ملی تغییر نداد. او که سابقه حضور در دو جام جهانی را دارد و در جام جهانی 2014 یکی از بهترین‌های ایران بود، قطعا از سرمایه‌های آینده فوتبال ایران است. یک خوزستانی دوست‌داشتنی، کم حاشیه و فکور. چیزی که متاسفانه در این قشر چندان معمول نیست.

منتظری که احتمالا با الخریطیات به لیگ ستارگان قطر باز خواهد گشت، احتمالا یک فصل دیگر فوتبال بازی می‌کند و سپس کفش‌ها را برای همیشه خواهد آویخت. در این بین ممکن است فدراسیون فوتبال به این فکر بیفتد که برای تشکر از زحمات این بازیکن خوب فوتبال ایران کاری انجام دهد و مسابقه‌ای در خور شان او برگزار کند. بازیکنی که در ایران سابقه حضور در فولاد و استقلال را دارد و انگار همین دیروز بود که به عنوان یک ستاره آینده‌دار به استقلال حجازی آمد و در بازی اول در پست هافبک دفاعی به میدان رفت.

منبع : ورزش سه