18:55 1398/12/07

کمیته انضباطی خودزنی کرد

سیدعباسی: اصلا نمی‌دانیم دست پشت‌پرده چیست؟

مربی تیم شهر خودرو مشهد معتقد است که کمیته انضباطی با محروم کردن این تیم خودزنی کرده است.

به گزارش “ورزش سه” داود سیدعباسی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس گفت: قبل از هر چیز تسلیت می‌گویم از دست دادن هموطنان عزیز را به خاطر شیوع بیماری کرونا. ما بعد از بازی‌های سنگینی که داشتیم بازی خوبی مقابل نفت داشتیم و توانستیم برای بازی مقابل پرسپولیس آماده شویم.از همه نظر برای بازی با پرسپولیس آماده هستیم، هم از نظر جسمی و هم از نظر انگیزشی. بچه‌ها تمرین خوبی در طول هفته گذشته انجام دادند و آماده‌ایم تا بازی خوبی مقابل تیم قابل احترام پرسپولیس انجام بدهیم. تنها ناراحتی ما این است که نمی‌توانیم هواداران‌مان را در این بازی داشته باشیم. در این هفته یک اتفاقی هم علیه تیم ما افتاد و حکمی نیز کمیته انضباطی علیه تیم ما صادر کرد. در حیطه وظایف من نیست که در مورد آن صحبت کنم و قطعاً باشگاه پیگیر آن خواهد بود.

مربی تیم فوتبال شهر خودرو در ادامه گفت: برای بازی با پرسپولیس سعید صادقی و محمدرضا خلعتبری را به دلیل مصدومیت و جعفری و سرلک را هم به دلیل محرومیت انضباطی در اختیار نخواهیم داشت، اما بازیکنان خوبی داریم که می‌توانند جای آنها را پر کنند.

سیدعباسی در واکنش به طرح این موضوع که کمیته انضباطی با محرومیت باشگاه شهر خودرو از دو پنجره نقل‌وانتقالاتی حکم سنگینی را علیه این باشگاه صادر کرده است، گفت: باشگاه پرقدرت به دنبال این پرونده است، اما من به‌عنوان عضو کوچکی از فوتبال می‌خواهم چیزی بگویم. تیم‌های ایرانی که در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کنند با مشکلاتی از سوی تیم‌های عربی مواجه شده‌اند. مخصوصاً ما و استقلال که مجبور شدیم دیدارهای پلی‌آف‌مان را در خارج از کشور برگزار کنیم و در شرایط سختی موفق به کسب جواز صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شدیم. ما در گروه سختی هم قرار داریم. در بازی با الهلال بچه‌ها با تمام توان جنگیدند. مقابل پاختاکور ازبکستان هم واقعاً چهره تیمی را که با سه گل شکست خورده است، نداشتیم. وقتی در خارج از کشور با این بی‌مهری‌ها مواجه می‌شویم انتظار داریم حداقل در داخل به ما کمک کنند. وقتی یک بازیکن با یک باشگاه قرارداد می‌بندد چطور این اتفاقات پیش می‌آید؟ این اتفاق و محرومیت بازیکنان قبل از بازی مهم مقابل پرسپولیس، این شائبه را به وجود می‌آورد که پشت این محرومیت باید یک اتفاقاتی افتاده باشد. ما هم خیلی دوست داریم از کم و کیف این حکم باخبر شویم.

«برخی از باشگاه‌های لیگ برتری از مهندسی نتایج در لیگ برتر صحبت می‌کنند و صحبت‌های کنونی شما هم نشان از همین موضوع دارد.»، مربی تیم شهر خودرو در واکنش به طرح این موضوع از سوی خبرنگاری گفت: من نمی‌دانم دست‌های پشت پرده چیست و این حرف را هم نگفتم. من می‌گویم یکسری اتفاقات باید افتاده باشد تا این محرومیت صورت بگیرد. ما بعد از بازی با پرسپولیس می‌خواهیم دوباره در آسیا بازی کنیم. به نظر شما این اتفاقات خودزنی نیست؟  شهر خودرو وقتی در نیم‌فصل این بازیکنان را جذب کرد چند بازیکن خود را از دست داد. الان با محرومیت این بازیکنان چه کسی جواب تیم ما را خواهد داد؟ اگر دوستان از روز اول اجازه نمی‌دادند این قراردادها بسته شود، اتفاقات اخیر هم رخ نمی‌داد.

وی در مورد دلیل غیبت مجتبی سرآسیایی در نشست خبری گفت: به دلیل شرایط آب و هوایی تیم ما امروز نمی‌توانست در تهران تمرین کند و به همین دلیل تمرین خود را امروز در مشهد برگزار می‌کند. سرآسیایی نیز به دلیل شرکت در تمرین نتوانست در نشست خبری شرکت کند.

سیدعباسی درباره برگزاری مسابقات لیگ برتر بدون حضور تماشاگران نیز گفت: این موضوع به خاطر بحث شیوع بیماری کروناست. ما هم از این قانون تمکین کردیم و در بازی با نفت مسجدسلیمان با وجود اینکه چند بازی خارج از خانه بازی کرده بودیم، بدون تماشاگران‌مان حاضر شدیم. ما بدون کوچک‌ترین مشکلی بازی کردیم، اما در این شرایط چرا لیگ را تعطیل نکنیم؟ من به‌عنوان یک عضو کوچک فوتبال صحبت می‌کنم. وقتی بازی‌های سری A ایتالیا تعطیل شده است، چرا ما نباید لیگ‌مان را تعطیل کنیم؟ در هر بازی 100 الی 150 نفر در معرض بیماری هستند! این افراد که آنتی‌ویروس ندارند. چرا نباید لیگ را تعطیل کنیم که هم شرایط بیماری بهتر شود و هم در آینده در شرایط بهتری مسابقات را برگزار کنیم؟

مربی شهر خودرو در پاسخ به سؤالی در مورد رویارویی دوباره یحیی گل‌محمدی با این تیم با توجه به نحوه جدایی این مربی از باشگاه شهر خودرو گفت: جا دارد ابتدا از گل‌محمدی بابت زحماتی که کشیده است، تشکر کنم. او یک سال و نیم موفق در باشگاه شهر خودرو داشت و با توجه به بار فنی که دارد، همین انتظار هم از او می‌رفت. باشگاه شهر خودرو همیشه برای این مربی احترام قائل بوده و به نیکی از او یاد کرده است. قدردان زحمات گل‌محمدی هستیم و فردا هم باعث افتخار ماست که دوباره مقابل تیم پرسپولیس و او قرار می‌گیریم. در فوتبال حرفه‌ای هم بارها این اتفاق تکرار شده است. سعی می‌کنیم بازی خوبی انجام دهیم. هیچ حساسیتی هم در این بازی وجود ندارد، جز اینکه چند دوست قدیمی دوباره همدیگر را می‌بینیم.

منبع : ورزش سه