11:02 1398/12/08

داوری داشتیم که اصلا حوصله قضاوت نداشت

قنبری: ما از پنج بازی محروم شدیم!

ستاره تیم شهرداری بم می گوید داور دیدار اخیر این تیم گویا آن روز حوصله قضاوت نداشت. اشتباهات متعدد وی این را کاملا نشان می داد. 

به گزارش "ورزش سه"، زهرا قنبری را به رکورددار گلزنی در تاریخ لیگ برتر بانوان می شناسیم. او در دیدار اخیر تیم شهرداری بم برابر هیات فوتبال البرز توانست دو بار با ضربات سر دیدنی دروازه حریف را باز کند و به این ترتیب نقش عمده ای در هجدهمین پیروزی تیمش داشته باشد. 

او در پاسخ به این سوال که علاوه بر بازی با توپ و شوتزنی، مهارت زیادی در سرزنی نیز دارد گفت: بله من بسیاری از گل های خودم را از روی ضربات سر به ثمر رساندم. البته بازی روی زمین را خیلی دوست دارم ولی متاسفانه زمین بازی خیلی بد بود و نمی شد روی زمین بازی کرد چرا که با یک پاس خیلی معمولی توپ پله می شد و به بازیکن مان نمی رسید به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا از روی سانترها به دروازه حریف برسیم و به همین دلیل من هم توانستم دو بار دروازه آنها را باز کنم هرچند اصلا موافق بازی هوایی نیستم. 

قنبری درباره حریف خود در این دیدار نیز گفت: تیم البرز بسیار خوب و باانگیزه بازی کرد و پس از گلزنی، باز هم به دروازه ما حمله کردند. آنها می خواستند نتیجه بگیرند که این طور نشد. در کل باید بگویم یک تیم خوب با بازیکنان خوب و با انگیزه روبروی ما قرار گرفته بود. 

او درباره تعداد 21 گل زده در بازی های امسال توسط خود گفت: خب من در بسیاری از بازی ها به عنوان هافبک وسط به میدان رفتم و تنها تعدادی از بازی را مهاجم بودم به همین دلیل طبیعی بود که گل های زده ام کمتر از قبل باشد. البته یک چیز دیگر که در این میان موثر بود تعداد بازی هایی بود که ما به میدان نرفتیم. متاسفانه پنج تیم از لیگ برتر در بازی های امسال روبروی تیم ما قرار نگرفتند و باید گفت ما پنج بازی کمتر از تیم های حریف داشتیم. 

کاپیتان تیم ملی در این باره ادامه داد: این تعداد بازی یعنی اینکه اگر رقبای ما از نظر امتیازی به ما نزدیک بودند و نیازی به تفاضل گل داشتیم وضع مان خراب می شد. اصلی دلیلی ندارد این تعداد بازی انجام نشود. من طبیعتا پنج بازی کمتر از دیگران داشتم و البته بازی بعدی را هم به دلیل کارت زردی که گرفتم از دست دادم. پس این آمار 21 گل با شش بازی کمتر از تیم ها و بازیکنان دیگر است. تیم هایی که جلوی ما به میدان نرفتند تیم های پایین جدولی بودند که برای خانم گل شدن می شد گل های زیادی به آنها زد. با این وجود من معتقدم تعداد تیم های لیگ پایین تر بیاید اما همه توان مالی سفر به شهرستان های مختلف را داشته باشند. 

او که درباره داوری دیدار اخیر این تیم نیز شاکی بود در این باره گفت: به استثنای برخی از داوران، امسال یک تعدادی از داوران به شرایط لیگ و جذابیت بازی ها ضربه زدند. شما اگر بازی اخیر ما را دیده باشید متوجه می شوید من چه می گویم. 

او در این باره و درباره کارت زردی که گرفت گفت: داوری برای این بازی مهم گذاشته بودند که اصلا حوصله قضاوت کردن نداشت! او تجربه و تسلط کافی را برای داوری این بازی نداشت و به همین دلیل کاملا با اشتباهات خود دیدار را تحت تاثیر قرار داده بود. با احترامی که برای داوران قائلم باید بگویم اصلا این داور در حد لیگ برتر نبود. او بعد از یک اتفاق خیلی ساده به من کارت زرد نشان داد و به همین راحتی از بازی بعدی محروم شدم. او داوری بود که خیلی راحت و مستقیم به سراغ کارت خود می رفت و به نوعی همه بازیکنان حاضر در میدان تا پایان سعی کردند قضاوت او را تحمل کنند. 

زهرا قنبری در پایان درباره تعطیلی بازی های این هفته به دلیل شیوع ویروس کرونا هم گفت: در حالت عادی نظر شخصی من این است که بازی های لیگ سریع انجام و تمام شود اما با توجه به شرایط فعلی فکر می کنم عاقلانه ترین تصمیمی که می شد گرفت همین تصمیم تعطیلی بازی های این هفته بود. به هرحال این تصمیم باعث می شود که سلامتی بازیکنان و مربیان و ... هم به خطر نیفتد.

منبع : ورزش سه