18:45 1398/12/12

پدیده آرسنال: می‌توانستم برای بارسلونا بازی کنم

گابریل مارتینلی پیش از پیوستن به آرسنال می توانست به بارسا یا منچستر منتقل شود.

به گزارش "ورزش سه"، گابریل مارتینلی یکی از معدود اخبار خوب برای هواداران آرسنال در این فصل است. این بازیکن برزیلی در ماه جولای به عنوان یک ناشناخته راهی لندن شد و در حال حاضر با 10 گل در 25 بازی در لیگ انگلیس، لیگ اروپا، جام حذفی و جام اتحادیه به یکی از آینده دارترین جوان های فوتبال اروپا تبدیل شده است.

 آرسنال در حالی مارتینلی را از ایتوانو خرید که او تجربیات کوتاهی در آکادمی منچستریونایتد و بارسلونا داشت.

این مهاجم در مصاحبه با فورفورتو گفت:« ایتوانو و یونایتد به توافق رسیده بودند تا هر سال به کمپ این تیم بروم. چهار سال این کار را کردم تا با بچه هایی بازی کنم که سنی بیشتر از من داشتند. فوق العاده بود چرا که می توانستم در فوتبال انگلیس خودم را محک بزنم. با فلینی، اورا و پوگبا آشنا شدم و با آنها عکس گرفتم. چرا به یونایتد ملحق نشدم؟ هرگز به من پیشنهاد امضای قرارداد ندادند و به ایتوانو برمی گشتم تا کار خودم را ادامه بدهم»

مارتینلی در سال 2018 نیز در آکادمی بارسلونا مدتی حضور پیدا کرد. خودش تعریف می کند:« در نوامبر 2018 دو هفته در لاماسیا تمرین کردم. فرصتی نداشتم با بازیکنان تیم بزرگسالان آشنا شوم چون همه در بازی های ملی بودند. نتوانستم مسی را ببینم. حضور در اروپا برایم تجربه جدیدی بود و می توانستم با تجهیزات باشگاه ها آشنا شوم.»

این مهاجم در مورد پیوستن خود به آرسنال هم گفت:« ایتوانو در لیگ برزیل بازی می کرد و وقتی درخشیدن را شروع کردم، وکیلم به من گفت که سعی می کند چیزی از پیشنهادهایم نگوید تا تمرکزم به هم نخورد اما در حال مذاکره با برخی باشگاه هاست. به من گفت که دو گزینه برایم وجود دارد. در نهایت بدون این که فکر کنم، آرسنال را انتخاب کردم. می خواستم به یکی از بزرگترین باشگاه های اروپا ملحق شوم. آنها تنها باشگاهی بودند که به صورت جدی به من اعتماد کردند.»

منبع : ورزش سه