17:45 1398/12/19

در آستانه‌ی رسیدن به رکورد مایکل شوماخر؛

لوییس همیلتون: از ده سالگی تبدیل به یک هدف شدم!

همیلتون که برای دفاع از عنوان قهرمانیش آماده می‌شود گفته:" من همیشه یک هدف بوده‌ام."

 

به گزارش "ورزش سه"، لویس همیلتون این فصل با نشانه رفتن رکورد مایکل شوماخر و کسب هفتمین قهرمانی جهان، این فصل می‌تواند چیزی را به دست بیاورد که خیلی‌ها پیش از این غیرممکن می‌دانستند. اما مدافع عنوان قهرمانی گفته که آماده‌ی نبرد است و فشاری از بابت اینکه اولین نفری است که دیگر رقبا می‌خواهند شکست دهند، احساس نمی‌کند.

راننده‌ی مرسدس در پنج بار از شش قهرمانی پشت سر هم تیرهای نقره‌ای تاج قهرمانی جهان را بر سر گذاشته و به همراه این تیم فرمول یک را قبضه کرده.  اما با توجه به انتظاری که از تیم‌ها می‌رود تا خود را با قوانین و مقرارات جدید وفق دهند، این ممکن است سخت‌ترین فصل او تا به اینجای دوران موتورهای هیبریدی باشد. البته این به آن معنا نیست که همیلتون نگرانی خاصی در رابطه با این تهدید روزافزون دارد.

لوییس می‌گوید: "از ده سالگی و روزی که اولین قهرمانی خودم را بردم تبدیل به یک هدف شدم، خلاصه این چیز جدیدی برای من نیست. من همیشه تنها راننده‌ی سیاه‌پوست فرمول یک بوده‌ام، من معمولا پیشتاز رقابت قهرمانی بوده‌ام، پس فرقی با بقیه‌ی 27 سال رانندگیم نداره. من در این شرایط حسابی راحتم."

همیلتون در سال 2007 به عنوان یک استعداد 22 ساله‌ی خام و حسابی آتشی وارد رقابت‌های فرمول یک شد و اکنون پس از 13 سال در مرز برابری با رکورد هفت بار قهرمانی مایکل شوماخر ایستاده است. همچنین او رکورد 91 برد در مسابقات شوماخر را نیز شکسته است.

در میان موانعی که بر سر راه او قرار دارد دو ستاره‌ی نوخاسته‌ حضور دارند که همان قدری سر و صدا به پا کرده‌اند که همیلتون جوان به پا کرده بود؛ چارلز لکلرکِ فراری و مکس ورستپنِ ردبول. اما همیلتون گفته که چالش شکست دادن بهترین‌های نسل بعد در 35 سالگی تنها باعث اشتیاق بیشتر او خواهد شد.

همیلتون گفته: "این مثبت هم هست وقتی مردم تو را هدف قرار می‌دهند و تلاش می‌کنند تا تو را شکست دهند، چرا که تو همیشه می‌خواهی دیگران بهترین فرم خود را ارائه دهند، پس وقتی ما بتوانیم همه چیز را پشت سر بگذاریم و جلوتر از بقیه از خط پایان بگذریم، حتی احساس بهتری هم می‌دهد!

کمتر از یک هفته به گرندپری استرالیا باقی مانده و از همین الان رجزخوانی‌ها شروع شده است، اما همیلتون تنها یک ماموریت دارد: او در تمام مسابقاتی که از 2014 تاکنون در آلبرت پارک برگزار شده برنده‌ی پل‌پوزیشن بوده اما تنها یک‌بار گرندپری استرالیا را برده؛ شروع فصل با ایستادن روی سکوی اول!

منبع : ورزش سه