19:10 1399/01/06

دادن جام به پرسپولیس عاقلانه نیست 

ریگی: فوتبالم هم مثل شخصیتم ساده است

هافبک دفاعی استقلال می گوید شبیه به شخصیت بیرون زمینش در زمین ساده بازی می کند.

مسعود ریگی در ابتدای فصل در شرایطی با استقلال قرار دارد امضا کرد که شاید در ابتدا کمتر کسی فکر می کرد او بتواند به یک مهره موثر در تیمش تبدیل بشود. با این حال این بازیکن چراغ خاموش و به دور از حاشیه به ترکیب اصلی رسید و در مدت کوتاه توانست به یکی از ستون های اصلی تیمش تبدیل بشود.

ریگی در گفت و گو با ورزش سه در مورد شرایطی که از ابتدا در استقلال آن را تجربه کرده است صحبت های جالبی انجام داد که در ادامه آن را می خوانید:

صادقانه بگو، در ابتدا که به استقلال آمدی فکر می کردی فرصت بازی به تو برسد؟ 

واقعا از همان ابتدا می دانستم کارم چقدر سخت است چون استقلال بهترین هافبک های ایران را در اختیار دارد. رقابت در این تیم بسیار سخت بود اما خدا را شکر من تلاشم را خیلی بیشتر از قبل کردم و رفته رفته شرایطم بهتر شد. واقعا شرایط در ابتدا اصلا ساده نبود اما هرچه گذشت شرایط و اوضاع بهتر شد.

از فصلی که در استقلال سپری می کنی راضی هستی؟ 

فکر می کنم تا اینجا شرایط خوب بوده است اما هنوز خیلی می توانم بهتر باشم و این چیزی نیست که من را راضی کند.

تو خودت شخصیت آرام و بی حاشیه ای داری و فوتبالت هم خیلی ساده است. شخصیت تو در فوتبالت تاثیر گذاشته است؟ 

راستش من در طول ١٣ سالی که در فوتبال هستم همیشه به همین سبک بازی کرده ام. فکر می کنم فوتبال من مثل شخصیتم ساده است و من بیرون زمین هم همیشه آرام هستم. 

هیچوقت پیش نیامده بخواهی کارهای جذاب در زمین انجام بدهی؟ مثلا بازیکن پیش رویت را دریبل بزنی یا از راه دور شوت زنی کنی؟

گاهی شده که مربی کار اضافه ای از من خواسته و من انجام داده ام. در طول این سال ها تلاش کرده ام نقاط ضعفم را برطرف کنم اما در کل ساده و در خدمت تیم بازی می کنم و دوست دارم فوتبال را ساده بازی کنم. در این سال ها معمولا مربی ها سبک کار من را دوست داشته اند.

در مورد زندگی در شرایط قرنطینه صحبت کن، برای تو این سبک از زندگی سخت نیست؟ 

واقعا سخت است مخصوصا برای ما بازیکنان که به تمرین کردن عادت داریم. البته واقعا این شرایط برای کل مردم سخت است و کسب و کارها خوابیده است. امیدوارم این شرایط سپری شود تا زندگی مردم به روال عادی برگردد. برای شکست کرونا همه باید دست به دست هم بدهیم و تلاش کنیم این ویروس را کنترل کنیم. 

در مدت تعطیلی تمرینات، برنامه تمرینی دارید؟ 

بله ما برنامه داریم اما تمرین اختصاصی هرگز جای تمرین گروهی را پر نمی کند. نمی دانیم چقدر هوازی تمرین کنیم، چقدر وزنه بزنیم و ... واقعا امیدوارم هرچه زودتر این شرایط تمام شود و تمرینات ما به روال عادی برگردد. فقط خدا کند ادامه بازی ها انجام شود تا بتوانیم نتیجه زحمات یک سال مان را ببینیم.

در این مدت که تو در استقلال هستی هیچوقت فکر کرده ای حقت است در تیم ملی بازی کنی؟ 

من اینطور جواب این سوال را می دهم، واقعا به این مسأله فکر کرده ام و دوست دارم این اتفاق بیفتد. مطمئنا اگر روند خوبم را ادامه بدهم می توانم به این هدف برسم.

سوال آخر، پرسپولیسی ها می گویند در صورت برگزار نشدن لیگ باید آنها قهرمان شوند. نظر تو در این باره چیست؟ 

من فکر می کنم در این باره فیفا باید نظر نهایی را بدهد و سازمان لیگ و فدراسیون باید یک تصمیم جدی بگیرند. البته من واقعا فکر نمی کنم اهدای جام به پرسپولیس کار عاقلانه ای باشد چون هنوز ما ١٠ بازی دیگر داریم و به جز پرسپولیس تیم های دیگری هم برای قهرمانی هستند که شانس دارند. ضمن اینکه تکلیف تیم های سقوط کننده هم معلوم نیست و فکر نمی کنم چنین تصمیمی عاقلانه باشد.

منبع : ورزش سه