23:22 1399/01/14

مارچلو لیپی:

از ضربه سر زیدان به ماتراتزی شگفت زده شدم

مارچلو لیپی، سرمربی سابق ایتالیا در رابطه با فینال های دوران مربی گری خود صحبت کرده است.

به گزارش ورزش سه یکی از خاطر انگیز ترین بازی های تاریخ جام جهانی فوتبال به مسابقه فینال ۲۰۰۶ بین دو تیم فرانسه و ایتالیا بر می گردد؛ جایی که بازی بعد از تساوی ۱-۱ به ضربات پنالتی کشیده شد و این ایتالیا بود که موفق شد حریف خود را شکست دهد و جام قهرمانی رقابت ها را بالای سر ببرد.

یکی از اتفاقات عجیب بازی فینال این دو تیم فرانسه و ایتالیا به حرکت عجیب زین الدین زیدان برمی گردد؛ جایی که زیدان بعد از یک درگیری لفظی با ماتراتزی، ضربه سر محکمی را به سینه این بازیکن وارد کرد. مارچلو لیپی سرمربی وقت ایتالیا حالا در این باره صحبت کرده است: " من از رفتار زیدان بسیار متحیر شدم. من با او در یوونتوس کار کردم ، او فردی خارق العاده ، واقعاً فروتن و باهوش است. "

لیپی در ادامه گفت: " من حدود ۲۰ بار این بازی را تماشا کردم و هر بار یک امر احساسی برایم بوده است. من وظیفه زدن پنالتی آخر را به گروسو دادم و او به خوبی توپ را وارد دروازه کرد. البته که پیش از آن بازی بهترین زنندگان ضربات پنالتی مشخص شده بودند."

لیپی همچنین درباره تلخ ترین فینالی که در آن حاضر بود نیز گفت: " شکستی که واقعاً برای من طعم تلخی داشت، مسابقه فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۳ بود. جایی که ما(یوونتوس) در ضربات پنالتی نتیجه را به میلان واگذار کردیم."

منبع : ورزش سه