14:28 1399/01/24

ناراحتی ما از سقوط نیست؛

عباسیان: جان یک نفر هم نباید با فوتبال تهدید شود

هافبک سایپا معتقد است بازی‌های لیگ برتر در صورتی باید ادامه پیدا کند که سلامتی حتی یک نفر هم به خطر نیفتد.

به گزارش "ورزش سه"، معین عباسیان درباره وقفه بازی‌های لیگ برتر اظهار کرد: فعلا شرایط خیلی بدی پیش آمده و مجبور هستیم از شغل و حرفه خود دور باشیم، اما مهم‌تر از هر چیز، سلامت تک تک فوتبالیست‌های، خانواده‌هایشان، هموطنان و همه مردم جهان است. امیدوارم این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم تا دوباره هرچه زودتر با کمک هم به روزهای خوب برگردیم.

او با بیان اینکه هنوز هیچ صحبتی درباره شروع تمرینات گروهی تیم انجام نشده است، ابراز کرد: در خانه و به صورت آنلاین مشغول تمرین هستیم؛ طبق برنامه‌ای که کادر فنی داده، تمرینات را انجام می‌دهیم و کلیپ‌های خود را برای مربیان می‌فرستیم.

هافبک سایپا اضافه کرد: تمرینات خانگی را به صورت مستمر داریم، اما حفظ و بهتر شدن آمادگی بدنی بازیکنان در تمرینات گروهی، زمین تا آسمان تفاوت دارد. به هر حال در شرایط فعلی مجبور هستیم تحمل کنیم و در قرنطینه بمانیم تا از این بیماری بزرگ خلاص شویم. باید همه در کنار هم کمک کنیم تا دوباره شور و اشتیاق به جامعه و ورزشگاه‌های ایران برگردد.

عباسیان با تاکید بر اینکه سلامتی افراد از هر موضوع دیگری واجب‌تر است، ابراز کرد: همه ما شرایط سختی داریم ولی اصلا ارزش ندارد که بخواهیم به هر قیمتی بازی‌ها را برگزار کنیم یا بگوییم تماشاگران به ورزشگاه‌ها نیایند. اگر یک درصد برای سلامتی بازیکنان یا توپ جمع‌کن‌هایی که زحمت می‌کشند، اتفاق ناگواری بیفتد، چه ارزشی دارد؟ البته من تصمیم گیرنده نیستم و می‌دانیم که ستاد ملی مبارزه با کرونا تا به امروز تدابیری برای حفظ سلامتی ما داشته، اما به نظرم اگر امکان اینکه بدون تهدید شدن سلامتی حتی یک نفر می‌توان بازی‌ها را برگزار کرد، باید این کار صورت بگیرد ولی اگر حتی یک درصد جان افراد به خطر بیفتد و خدایی نکرده به کرونا مبتلا شوند، اصلا ارزش ندارد که بخواهیم لیگ را ادامه دهیم.

او با اشاره به شرایط جدولی تیم‌ها عنوان کرد: فوتبال و وضعیت کنونی تیم‌ها در بالا و پایین جدول غیر قابل پیش‌بینی است و اختلاف‌های زیادی بین امتیاز تیم‌ها وجود ندارد. با یکی، دو بازی سرنوشت باشگاه‌ها تغییر می‌کند و رتبه‌ها جابه‌جا می‌شود. نیم‌فصل دوم شرایط تیم‌های پایین جدول حساس‌تر می‌شود، اما مسؤولان ما نیز بهتر می‌دانند که حفظ سلامتی افراد در اولویت است. مباحث فوتبالی به کنار، اما برای شخص من، سلامتی خودم، خانواده، دوستان و هموطنانم بیش از هر چیز ارزشمند است.

عباسیان درباره اینکه «شاید بخاطر جایگاه سایپا در جدول و بقای این تیم در لیگ برتر این صحبت‌ها را مطرح می‌کند»، عنوان کرد: شرایط جدولی ما بد نیست و قبل از تعطیلی لیگ، بهتر هم شده بود. اگر لیگ برگزار شود، ما امیدوار هستیم دوباره نتایج خوبمان را ادامه دهیم. اصلا به فکر سقوط یا این مسائل نیستیم و بازی به بازی پیش می‌رویم. اصلا بخاطر اینکه خطر افتادن را احساس کنیم، ناراحت نیستیم. جایگاه واقعی ما بالاتر از این است و اگر لیگ برگزار شود، با قدرت کارمان را پیش می‌بریم.

منبع : ورزش سه