19:50 1399/01/24

16سال، 3 مسابقه؛ سوپرکاپ 99هم  لغو !

نفرین دنباله‌دار سوپرجام(گزارش)

برگزاری با تأخیر و فشرده بازی‌ها هم به شکل دیگری امکان انجام سوپرجام را منتفی خواهد کرد.

به گزارش ورزش سه و به نقل از همشهری ورزشی ،عنوان «نفرین‌شده» برازنده‌ترین لقب ممکن برای مسابقه سوپرجام در فوتبال ایران است؛ دیداری ساده و تک مسابقه‌ای که همه جای دنیا با صحت و سهولت کامل انجام می‌شود، اما در ایران هر بار انجام آن با اتفاقات و موانع عجیب و غریبی همراه بوده است. از سال 84که قرار شد این بازی در تقویم فوتبال ایران گنجانده شود، تا به حال فقط سه بار شاهد انجام این رقابت بوده‌ایم. در سایر سال‌ها، یا خبری از انجام سوپرجام نبوده یا یک تیم در میدان حاضر نشده و یا با قهرمانی مشترک یک تیم در لیگ و جام حذفی، برگزاری مسابقه را کنسل کرده‌اند! جنجالی‌ترین سوپرجام‌ها هم در ایران مربوط به همین دو مورد اخیر است؛ جایی که ابتدا استقلال از حضور برابر پرسپولیس سر باز زد و سه بر صفر بازنده شد و بعد هم با توجه به قهرمانی سرخپوشان در هر دو جام و خلأ قانونی در این مورد، پرسپولیس را به‌عنوان فاتح سوپرجام برگزار نشده معرفی کردند!

حالا هم پرتو این نفرین به سوپرجام 99 گرفته است؛ مسابقه‌ای که از الان با قاطعیت می‌توان خبر لغو آن را داد. هم‌اکنون مسابقات رسمی فوتبال در ایران به‌خاطر شیوع کرونا متوقف شده و دو حالت بیشتر متصور نیست؛ یا این بازی‌ها کنسل خواهد شد و لیگ و جام حذفی امسال ناقص باقی خواهد ماند یا مسابقات با بهبود فضای عمومی کشور برگزار می‌شود. اگر سناریوی اول اتفاق بیفتد که هیچ؛ در این صورت نهایت هنر مسئولان تعیین تیم قهرمان و برندگان سهمیه آسیایی است و اصلا بازی‌های پایانی جام حذفی برگزار نخواهد شد که قرار باشد یک پای سوپرجام معرفی شود. 

سناریوی دوم یعنی برگزاری با تأخیر و فشرده بازی‌ها هم به شکل دیگری امکان انجام سوپرجام را منتفی خواهد کرد؛ چرا که در این صورت هم دیگر زمانی برای رسیدن به این مسابقه باقی نخواهد ماند و مسئولان فدراسیون ناچار هستند به سرعت لیگ بیستم را شروع کنند. با این اوصاف به‌نظر می‌رسد در سال 99هم خبری از سوپرجام نیست و در شانزدهمین سال افزوده شدن این رویداد به مسابقات رسمی فوتبال ایران، کماکان تعداد مسابقات انجام گرفته در این چارچوب، در عدد 3متوقف باقی خواهد ماند!

منبع : ورزش سه