14:20 1399/01/26

مطمئن باشید پیکان به لیگ یک سقوط نمی‌کند

کریمی: هر کاری کنند پرسپولیس قهرمان است

هافبک پیکان با اشاره به شرایط این تیم در روزهای پایانی لیگ مدعی است که در هفته‌های باقی مانده از قعر جدول فاصله خواهند گرفت.

به گزارش "ورزش سه"، امیرحسین کریمی، هافبک دفاعی پیکان درباره شرایط این روزهای تمرینی با توجه به تعطیلی گفت: طبق برنامه بدنساز تیم تمرینات خودمان را دنبال می‌کنیم. مسلما شرایط سختی را دنبال می‌کنیم و تنها امید ما این است که هر چه زودتر بازی‌ها شروع شود. این مساله البته نیازمند این خواهد بود که هرچه زودتر شر این ویروس کنده شود و با شرایطی که می‌بینیم و عدم توجه برخی به قرنطینه خیلی سخت خواهد بود.

وی درباره موضوع کاهش دستمزد بازیکنان با توجه به شرایط کنونی گفت: این موضوع البته مربوط به فوتبال همه جا جز ایران است. ایران قطعا تنها جایی است که هیچ وقت دستمزدها به موقع پرداخت نمی‌شود و از این حیث مشکلاتی را برای بازیکنان شکل می‌دهد. بازیکنان حرفه‌ای دنیا با دریافت مناسب و به موقع برنامه‌های اقتصادی خود را بدون مشکل دنبال می‌کنند و تمرکزشان روی فوتبال است اما اینجا این شرایط وجود ندارد و قطعا کاهش دستمزد در ایران هم اجرا نمی‌شود. هرچند در همان اروپا هم دیدید که واکنش‌هایی شکل گرفت.

کریمی درباره قعرنشینی پیکان نیز گفت: صادقانه اگر پای حرف هر کارشناسی بنشینید از نظر فوتبالی و فنی پیکان جزو چند تیم برتر این فصل بود. نمایش خوبی را داشتیم اما از نظر نتیجه گیری شرایط متفاوتی را تجربه کردیم. این مساله مطمئنا به عوامل دیگری مربوط بود اما در بازی‌های باقی مانده تلاش خواهیم کرد شرایط را تغییر دهیم. 9 بازی باقیمانده و 27 امتیاز آن می‌تواند اتفاقات دیگری را برای پیکان شکل دهد.

وی ادامه داد: بازی بعدی ما بعد از شروع دوباره لیگ با پرسپولیس خواهد بود. قطعا یک بازی سخت است اما ما در صورتی که فرصت مناسب برای انجام کارهای تاکتیکی و بدنی  داشته باشیم قادر خواهیم بود به حریفی دردسرساز برای آنها تبدیل شویم. آنها قطعا تیم قدرتمندی هستند ولی ما نیز برای فرار از سقوط باید چند برابر تلاش کنیم و از شان خودمان دفاع کنیم.

کریمی در واکنش به اینکه بحث درباره تعیین قهرمان با توجه به تعطیلی لیگ افزایش یافته و اینکه پرسپولیس را به عنوان قهرمان این فصل معرفی می‌کنند اینطور گفت: خب اگر بخواهیم منطقی نگاه کنیم آنها فاصله خوبی با دیگر مدعی‌ها دارند. در فوتبال هیچ چیز مشخص نیست اما فاصله 10 امتیاز کار را برای دیگر رقبا سخت خواهد کرد. 

هافبک پیکان در واکنش به این سوال که در صورت تعیین قهرمانی پرسپولیس آیا باید پیکان را هم با توجه به قعرنشینی سقوط کرده تصور کرد گفت: نه! آقا چیکار به تیم ما دارید. فارغ از شوخی اما تا جایی که شنیدم اگر لیگ کلا کنسل شود و فقط قهرمان مشخص می‌شود. فاصله ما با رده نهم جدول 9 امتیاز است. اما پرسپولیس با تیم بعدی خود 10 امتیاز فاصله دارد. از این حیث می‌گویم شرایط متفاوت است. با این حال من خودم دوست دارم که لیگ با عادی شدن شرایط دنبال شود و قطعا پرسپولیس هم قادر خواهد بود از این فاصله امتیازی برای قهرمانی خود سود ببرد و هر کاری کنند قهرمان می‌شود اما مطمئن باشید در قعر جدول اتفاقات دیگری خواهد افتاد.

منبع : ورزش سه