18:34 1399/01/30

یاپ استام:

دی لیخت باید زبان ایتالیایی را به خوبی یاد بگیرد

یاپ استام، ستاره سابق تیم ملی هلند، از ماتیاس دی لیخت در برابر انتقادات دفاع کرد.

به گزارش "ورزش سه"، عملکرد فوق العاده ماتیاس دی لیخت در ترکیب آژاکس و انتقال او به یوونتوس با مبلغ ۸۵ میلیون یورو باعث شد که انتظارات از این مدافع هلندی در بیانکونری به اوج خود برسد. با این حال دی لیخت در این فصل عملکرد مورد انتظار را ارائه نداده و حتی گفته می شود احتمال جدایی‌ او از یووه نیز وجود دارد.

ستاره سابق تیم‌های میلان و لاتزیو اما معتقد است که دی لیخت تا به اینجا عملکرد خوبی در ترکیب یووه داشته است. یاپ استام گفت: " نظر من درباره ماه های اول حضور او در سری آ کاملاً مثبت است. او کمی مورد انتقاد قرار گرفت اما باید طریقه سازگار شدن با یک لیگ متفاوت را هم درک کرد. ماتیاس هنوز جوان است و به یک باشگاه با فشارهای بیشتر آمده است. استاندارد فوتبال در ایتالیا به مراتب بالاتر از هلند است.

یوونتوس مبلغ زیادی برای امضای قرارداد با او سرمایه گذاری کرده است ، برخی می گویند خیلی زیاد است اما از نظر من او تاکنون عملکرد خوبی داشته است. این تجربه باعث شده تا او بیشتر به خودش اعتقاد داشته باشد. او فقط باید ایتالیایی را یاد بگیرد تا بتواند با هم تیمی های خود ارتباط بهتری برقرار کند."

استام در ادامه گفت: " از طرف دیگر جورجو کیه لینی و لئوناردو بونوچی بهترین مدافعان ایتالیا به حساب می‌آیند. آن ها می توانند هنر خوب دفاع کردن را به دی لیخت آموزش بدهند. نکته اساسی از نظر من این است که ماتیاس باید برای سال های طولانی در یووه بماند. این تنها راه پیشرفت وی خواهد بود. تقابل با بهترین ها و حضور در سری آ و لیگ قهرمانان اروپا می تواند به این امر بینجامد."

منبع : ورزش سه