08:54 1399/02/01

تعویق المپیک کمک بزرگی به روند تغییر وزنم می‌کند

مدعی وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی ایران معتقد است تعویق بازی‌های المپیک فرصت خوبی را برای تغییر وزن و کسب تجربه در وزن جدید در اختیار او گذاشت.

به گزارش ''ورزش سه'' و به نقل از مهر، یونس امامی دارنده مدال برنز رقابتهای کشتی جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان گفت: در حال حاضر با توجه به تعطیلی اردوی تیم ملی کشتی آزاد مجبور هستیم تا تمرینات خودمان را بصورت انفرادی انجام دهیم. البته در این شرایط مدام با کادر فنی در ارتباط هستیم و مربیان تیم ملی از طریق فضای مجازی تمرینات بچه ها را زیر نظر دارند.

وی در خصوص تعویق بازیهای المپیک و تغییر وزنش تصریح کرد: از سال گذشته قرار شد با هماهنگی کادر فنی از وزن ۷۰ کیلوگرم به وزن ۷۴ کیلوگرم بیایم تا بتوانم شانسم را برای حضور در المپیک محک بزنم. طبیعتا تا سال گذشته شرایط به گونه ای بود که باید این تغییر وزن در زمان محدودی انجام می شد.

امامی افزود: بعد از شیوع ویروس کرونا و تعویق المپیک تا حد فراوانی همه چیز به نفع من شد، چون حالا می توانم به خوبی خودم را در وزن جدید آماده کنم. ضمن اینکه در این مدت نسبتا طولانی تجربه من هم در وزن جدید بالاتر خواهد رفت و طبیعتا می توانم با داشته های فنی و تجربی بیشتری به عنوان مدعی وزن ۷۴ کیلوگرم در جمع رقبا حضور داشته باشم.

آزادکار مدعی تیم ملی کشتی ایران ادامه داد: البته سال گذشته با توجه به اعتمادی که کادر فنی به من داشت توانستم در وزن ۷۴ کیلوگرم در تورنمنت بین المللی ایتالیا حضور یابم. این مسابقات تجربه خوبی برای من بود اما باید همچنان تجربه و توان خودم را در وزن جدید بالا ببرم.

امامی در پایان خاطر نشان کرد: هر چند اردوی تیم ملی کشتی آزاد از اواخر سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد، اما من با توجه به انگیزه بالا برای حضور در المپیک از هیچ تلاش و تمرینی بصورت انفرادی دریغ نمی کنم. ضمن اینکه ارتباط مستمر کادر فنی با آزادکاران در زمان تعطیلی اردوها تا حد فراوانی در حفظ آمادگی روحی و جسمی آنها تاثیر دارد. فقط امیدوارم هر چه زودتر شیوع ویروس کرونا در جهان کاهش یابد و ریشه کن شود تا روند زندگی مردم به حالت عادی و همیشگی بازگردد.

منبع : ورزش سه