17:40 1399/02/06

نظرسنجی جدید AFC؛

بهترین قاب عکس تاریخ فوتبال آسیا

جایی گفته اند، هیچ کسی، عکسی از چیزی برای فراموش شدن نگرفته است.

به گزارش "ورزش سه"، این حقیقتی غیرقابل کتمان است که عکاسان ورزشی الهام بخش فوتبال بوده اند و اوج و حضیض فوتبال آسیا از لنز دوربین های آنها ثبت شده است. ممکن است سال ها از زمان زدن شاتر دوربین گذشته باشد ولی آن عکس هرگز در طنین اندازشدنِ دوباره و برانگیختن احساسات و هیجان ها شکست نخواهد خورد.

از بیروت تا بریسبین؛ عکاسانی که تمام این عکس ها را به طور مداوم در طی سال ها ثبت کرده اند و نشان می دهند چرا ما عاشق این ورزش زیبا شده ایم.

 کنفدراسیون فوتبال آسیا برای اولین مرتبه مجموعه ای از بهترین عکس های سالیان گذشته فوتبال قاره را ارائه می کند.

AFC در وب سایت خود اینطور نوشته است:« ما با 10 قاب از عکس های مورد علاقه خودمان که شروع می کنیم که معتقدیم عظمت ورزش در قاره کهن را به تصویر کشیده اند. شما برای رده بندی این عکس ها به ما کمک کنید؛ لذت ببرید.»

عکس شماره یک؛ احساس بی پردهمحمد عامر عکاس عراقی در حالی که اشک می ریزد در حال ثبت تصاویر دیدار تیم ملی کشورش برابر قطر در جام ملت های 2019 آسیا که با شکست عراقی ها خاتمه یافت.

عکس شماره دو؛ برندهآن یونگ هوان پس از به ثمر رساندن گل طلایی در دقیقه 117 برابر ایتالیا در جام جهانی ،2002 که کره جنوبی را در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف اسپانیا رساند.  

عکس شماره سه؛ لبخندی برای همههواداران پرسپولیسی در انتظار تماشای دیدار برگشت تیم محبوبشان برابر کاشیما آنتلرز در ورزشگاه آزادی.

عکس شماره چهار؛ پیشگاماننخستین شگفتی سازی جام جهانی در سال 1966 با حذف ایتالیا توسط کره شمالی با ضربه  پاک دو ایک. این بازی هنوز هم یکی از دراماتیک ترین بازی های جام جهانی به شمار می رود و به نوعی اولین پیروزی یک تیم جهان سومی برابر تیمی سطح بالا.

 

عکس شماره پنج؛ حرکتِ شعرگونهمعز علی آقای گل جام ملت های امارات 2019 امارات، در حال به ثمر رساندن اولین گل بازیِ فینال مقابل سامورائی ها که با پیروزی 3 بر صفر مقابل ایران به دیدار نهایی راه یافته بودند.

عکس شماره شش؛ در حال شکارگومیس ستاره فرانسوی تیم فوتبال الهلال در حال برپایی جشن شادی منحصر به فردش.

عکس شماره هفت؛ شادی بی حد و حصربعد سال پرمشقتی که برای ژاپنی ها زلزله و سونامی به همراه آورد، بازیکنان ژاپنی عنوان قهرمانی جام جهانی 2011 زنان را جشن گرفتند.

عکس شماره هشت؛ لحظهتیم کیهیل ستاره تیم ملی استرالیا در حال شادی با هواداران، پس از رسیدن به مقام قهرمانی رقابت های جام ملت های 2015 در خاک کشورش.

عکس شماره نه؛ درخشانورزشگاه تیانهه محل برگزاری دیدار برگشت لیگ قهرمانان آسیا بین دو تیم گوآنگژو اور گرانده چین و الهلال عربستان.

عکس شماره 10؛ شادی محضیونس محمود ستاره سال های گذشته تیم ملی عراق پس از گلزنی مقابل عربستان در فینال جام ملت های 2007 که جام قهرمانی این رقابت ها را در اوج جنگ نصیب کشورش کرد.

منبع : ورزش سه