17:59 1399/02/14

خواهش می کنم رئیس جمهور لیگ را تعطیل کند

نظری: بازیکنی کرونا بگیرد فوتبالش تمام می شود

بازیکن نساجی از رئیس جمهور می خواهد تا برای حفظ سلامت بازیکنان و خانواده هایشان به مساله تعطیلی لیگ ورود کند.

به گزارش" ورزش سه" پس از آنکه رئیس جمهور در جلسه ستادمقابله با کرونا اعلام کرد که اماکن ورزشی با شرایط خاص باز  خواهند شد گفته شد که مسابقات لیگ برتر بدون تماشاگر برگزار خواهد شد. موضوعی که واکنش برخی از باشگاه های لیگ برتری از جمله نساجی و تراکتور را به همراه داشت. گفته می شود چهارده تیم لیگ برتری خواهان تعطیلی مسابقات هستند. مهدی نظری مهاجم تیم فوتبال نساجی نیز در این رابطه گفت:" من خواهش می کنم از رئیس جمهور و وزیرورزش که به این مساله ورود کنند تا بازی های لیگ تعطیل شود."

او افزود:" شاید خیلی از بازیکنان فوتبال ندانند که اگر کرونا بگیرند دیگر نمی توانند فوتبال بازی کنند. این بیماری به ریه آسیب می زند که می تواند باعث تمام شدن فوتبال هرکدام از ما شود. فوتبال با فاصله گذاری امکان پذیر نیست و من از آقای رئیس جمهور خواهش می کنم که به این  مساله ورود کنند."

اما بزرگترین چالش برای تعطیلی مسابقات سرنوشت بازی ها است:" لیگ تمام شود چرا که سلامت آدم ها مهم تر از قهرمانی یا سقوط یک تیم است. اگر بازیکنی کرونا بگیرد نمی تواند فوتبال بازی کند. ضمن اینکه آن ها می توانند این بیماری را به خانواده هایشان و همبازیانشان منتقل کنند. من از همه بازیکنان می خواهم که به خاطر سلامت خودشان و خانواده هایشان در این رابطه مصاحبه کنند."

او افزود:" شرایط کشور به خاطر بیماری بحرانی است، از طرفی بازیکنان دو ماه است که تمرین نکرده اند و بدن ها کاملا ناآماده است. یک بازیکن چطوری در سه هفته برای مسابقه می تواند آماده شود؟ بهترین و حرفه ای ترین بازیکنان جهان از نظر بدنی کم می آورند. این باعث مصدومیت بازیکن ها می شود. من خودم مصدومیت را چشیده ام و یک سال و نیم بازی نکردم. الان همه باید دست به دست هم بدهند تا بهترین تصمیم که همان تعطیلی لیگ است گرفته شود."

او دراین رابطه که برخی بازیکنان به خاطر دستمزدهایشان مایل هستند که بازی ها برگزار شود گفت:" مطمئن باشید بازیکنان با باشگاه ها تعامل خواهند کرد. من فکر کنم همه بازیکنان الان بحرانی بودن شرایط را درک کرده اند."

منبع : ورزش سه