18:15 1399/02/20

یاپ استام:

منچستر با چند خرید دیگر مدعی می شود

ستاره هلندی سابق یونایتد معتقد است شیاطین سرخ برای مدعی شدن به خریدهای باکیفیت بیشتری نیاز دارند.

به گزارش "ورزش سه"، یاپ استام مدافع سابق هلندی که بین سال‌های 1998 تا 2001 عضو تیم فوتبال منچستریونایتد بود، با این تیم سه قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، یک قهرمانی در جام حذفی انگلیس و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. او با وجود تمجید از برونو فرناندز خرید جدید منچستریونایتد، اعتقاد دارد که تیم تحت‌هدایت اوله گنار سولسشر نیاز به انجام کارهای بیشتری دارد.

سرمربی پیشین تیم‌های ردینگ و فاینورد در گفت‌وگو با سایت گل گفت:« وقتی که سولسشر تازه سرمربی منچستریونایتد شده بود، صحبت‌های زیادی درباره او می‌شد. او شروع خوبی در این تیم داشت، اما پس از اینکه قراردادش قطعی شد و در چند بازی تیمش تن به شکست داد، برخی نسبت به انتخاب او دچار تردید شدند، اما من فکر می‌کنم تمامی اعضای باشگاه می‌دانستند که بازیکنان جدیدی که به تیم ملحق شده‌اند، نیاز به زمان دارند تا خودشان را با تیم، با فشار موجود برای بازی برای این باشگاه و چیزی که اولگنار از آنها می‌خواهد، وفق دهند.

حالا می‌بینید که بازیکنان به روش بازی منچستریونایتد عادت کرده‌اند و با اضافه کردن برونو فرناندز به ترکیب تیم که بازیکنی باکیفیت است،  خلاقیت بیشتری به تیم وارد شده که شرایط را برای بازیکنان دیگر به منظور دریافت توپ و قرار گرفتن در موقعیت گل بهتر و آسانتر کرده است. برای سولسشر خوشحالم که اوضاع رفته‌رفته برایش بهتر شده است. متأسفانه لیگ در نتیجه شیوع ویروس کرونا متوقف شد چون منچستریونایتد این اواخر روند خیلی خوبی را در پیش گرفته بود.

یاپ استام در ادامه گفت:« منچستریونایتد اخیراً در بازی‌های رودرو با منچسترسیتی نتایج خوبی کسب کرده است، اما شما نمی‌توانید تنها به چند بازی نگاه کنید و بگویید که چون چند تیم را شکست داده‌اید، در مسیر قهرمانی هستید. به نظر من در تمام طول لیگ باید شرایط پایداری داشته باشید، درست به مانند لیورپول. در چنین شرایطی باید به شیوه‌ای خاص بازی کنید، ترکیب تیم‌تان را هم به شیوه‌ای خاص بچینید و سرانجام دوباره می‌توانید برای کسب عناوین قهرمانی رقابت کنید.

 چیزی که من در حال حاضر از منچستریونایتد می‌بینم، این است که آنها هنوز نیاز به بازیکنان باکیفیت بیشتری دارند تا بتوانند برای قهرمانی رقابت کند.»

منبع : ورزش سه