12:35 1399/02/27

تعجب می‌کنم پپ چطور سانچو را از دست داد

لوتار ماتئوس می‌گوید از اینکه پپ گواردیولا که شم بالایی در شناخت استعدادهای ناب دارد چطور اجازه داده جیدون سانچو پرورش‌یافته آکادمی سیتی این تیم را به مقصد دورتموند ترک کند.

به گزارش "ورزش سه"، لوتار ماتئوس اسطوره فوتبال آلمان می‌گوید اینکه پپ گواردیولا اجازه داده جیدون سانچو، پدیده پرورش‌یافته آکادمی منچسترسیتی، این باشگاه را به راحتی ترک کرده و راهی بوروسیا دورتموند شود، برایش بسیار عجیب بوده چرا که او گواردیولا دارای شم بالایی در شناخت استعدادهای ناب فوتبالی می‌داند.

مهاجم 20ساله انگلیسی در سال 2017 با قراردادی 10 میلیون یورویی از سیتی راهی دورتموند شد. سانچو که نگران بود در تیم اول گواردیولا به خدمت گرفته نشود از تمدید قرارداد با سیتی خودداری کرد و راهی آلمان شد. سانچو از آن زمان در آلمان به پدیده‌ای درخشان تبدیل شده و حالا یکی از پرخواهان‌ترین ستاره‌های جوان دنیای فوتبال است.

ماتئوس در مصاحبه با گل دات‌کام گفت:" یک روز در باشگاه مشغول تمرین بودم که توقف کردم، به یکی از دوستانم که دستی در این مسائل دارد زنگ زدم و گفتم این پسر انگلیسی که در جناح چپ بازی می‌کند کیست؟ او گفت اسمش سانچو است و برای سیتی بازی می‌کند. گفتم وای، او بازیکن بزرگی است و زندگی فوتبالی درخشانی در انتظارش است. شش ماه بعد سانچو به دورتموند پیوست و من با تعجب از خودم می‌پرسیدم پپ چطور اجازه داده چنین بازیکن بزرگی از تیمش برود؟"

لوتار ماتئوس در ادامه گفت:" واقعا نمی‌فهمیدم چون می‌دانستم گواردیولا شم بالایی در شناخت استعدادهای ناب دارد. سانچو سرعت داشت، پاس گل می‌داد، گل می‌زد و دائم در حال دویدن بود. البته سانچو در کارهای دفاعی ضعف داشت ولی نیازی هم به این نداشت. یک بازیکن جوان هیچوقت کامل نیست".

منبع : ورزش سه