14:18 1399/04/01

خاویر ساویولا:

ژاوی گفت اگر به رئال رفتی، دور من را خط بکش!

خاویر ساویولا یکی از بازیکنانی بود که پیراهن بارسلونا را با رئال مادرید عوض کرد.

به گزارش "ورزش سه"، خاویر ساویولا سال 2001 از ریورپلات به بارسلونا پیوست اما نتوانست انتظاراتی که از وی می رفت را برآورده کند.

پس از درخشش با آرژانتین در جام جهانی جوانان بود که ساویولا به عنوان یک پدیده جدید به بارسلونا پیوست اما به تدریج ثابت شد که خرید او اشتباه بوده است.

ساویولا سپس از بارسلونا به صورت قرضی به چند باشگاه دیگر از جمله سویا پیوست و پس از اتمام قراردادش با بارسا، سال 2007 پیراهن رئال مادرید را نیز به تن کرد.

ساویولا که زیر نظر فرانک رایکارد جایگاهش در بارسا را از دست داده بودt تابستان 2007 تصمیم گرفت راهی رئال شود و در مورد این مساله با ژاوی هرناندز نیز گفت و گو کرد.

ساویولا در مورد صحبت هایش با ژاوی به "ESPN" گفت:« به ژاوی گفتم می خواهم به رئال بروم و او در پاسخ گفت ببین، اصلا فکرش را هم نکن. تو نباید به رئال بروی چون اگر این کار را انجام بدهی، دوستی مثل من را از دست خواهی داد و دیگر روی من حساب نکن ولی من در جواب او گفتم، باید مسیرم را در فوتبال ادامه بدهم و در بارسا دیگر جایی برای من نیست.»

ساویولا و ژاوی دو مقطع در بارسا هم تیمی بودند. بین سال های 2001 تا 2004 و فصل 07-2006. ستاره آرژانتینی با بارسا تنها یک سوپرکاپ اسپانیا را فتح کرد و در 174 بازی 72 گل زد و 8 پاس گل هم داد ولی با پیراهن رئال یک لالیگا و یک سوپرکاپ به دست آورد و در 31 بازی 5 گل زد و یک پاس گل داد.

منبع : ورزش سه