13:21 1399/04/11

به فدراسیون سر می‌زنم تا میزم حفظ شود

کفاشیان: سرپرستی من در فدراسیون  منتفی شد

رئیس سابق فدراسیون فوتبال که گفته می شد به عنوان سرپرست ریاست فدراسیون به این پست بازمی گردد ما مانعی به نام قانون بازنشسته ها مواجه شده است.

به گزارش" ورزش سه" علی کفاشیان ، نایب رئیس فدراسیون فوتبال قرار بود به عنوان سرپرست ریاست فدراسیون تا زمان برگزاری انتخابات جدید در این پست فعالیت کند اما او بازنشسته است. کفاشیان امروز به خبرنگارانی که از او درباره اینکه چند روزی به فدراسیون نیامده بود می پرسیدند گفت:" قرارنیست هر روز به فدراسیون بیایم، موظف نیستم . فعلا عضو هیات رئیسه هستم و گاهی سر می زنم تا میزم را حفظ کنم."

او در پاسخ به انتقادهایی که نسبت به احتمل بازگشتش به عنوان سرپرست فدراسیون وجود داشت هم گفت:" من تا زمانی که انتخابات مجمع انجام شود براساس همان مجمع قبلی که به عنوان نایب رئیس انتخاب شده و جزو هیات رئیسه بودم ، کارم را تا انتخابات بعدی انجام می دهم بعد از انتخابات قول می دهم زیاد سرو کله ام پیدا نشود."

کفاشیان در ارتباط با مساله سرپرستی اش هم گفت:" سرپرستی من منتفی شده است چرا که برای این پست نیاز است که فرد بازنشسته نباشد. من بازنشسته هستم و نمی توانم سرپرست بشوم و اسناد و اوراق تعهدآور را امضا کنم."

او درباره اساسنامه قبلی و همچنین اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال هم گفت:"اساسنامه قبلی که فرستاده بودند تایید شده و با آن کار کردیم. در اساسنامه جدید هم استقلال فدراسیون کاملا دیده شده است. فیفا گفته بود وزیرورزش در مجمع نباشد و همه این را پذیرفتند. الان در واقع تصمیم گیر اصلی خود مجمع و هیات رئیسه هستند. من فکر می کنم اشکال خاصی وجود ندارد برای این که این اساسنامه هم تایید شود. ماجرای عمومی/غیردولتی هم مصوبه مجلس و قانون است و برای همه فدراسیون وجود دارد. این قانونی نیست که به راحتی بتواند برداشته شود و اگر این اتفاق بیفتد باید برای دیگر فدراسیون های دیگر هم باشد."

او اضافه کرد:" فیفا باید توجیه شود که این موضوع هیچ ربطی به زیرسوال رفتن استقلال فدراسیون ندارد. بالاخره هر فدراسیونی در هر کشور، علاوه براینکه تابع مقررات فیفا است تابع مقررات خودش هم هست.   باید صحبت های خوبی با فیفا انجام شود تا آنها پذیرند که اسقلال فدراسیون حفظ شده و کسی در انتخابات دخالت نمی کند."

کفاشیان با بیان اینکه باید هرچه سریعتر انتخابات را برگزار کنیم گفت:" اگر ابهامات کوچکی برای فیفا وجود دارد انتخابات را با همان اساسنامه قبلی که تایید شده انجام بدهیم.من این را به فیفا پیشنهاد داده ام تا سریعا اجازه برگزاری انتخابات را بدهند تا بعد از انتخاب مدیریت، فدراسیون بتواند قدم های بعدی را برای رفع ابهامات بردارد. هرچقدر این انتخابات طولانی تر شود به ضرر فوتبال ایران وآسیا است و فیفا به نوعی در حق فوتبال ما ظلم می کند."

او در این رابطه که محموداسلامیان گفته باید دولت به این مساله ورود کند گفت:" الان به نظرم بحث ورود دولت نیست، بحث این است که فدراسیون با فیفا طرف است . اگر نیاز به تغییر قانون باشد باید بگوییم به فیفا که این موضوع زمان می برد و نمی توانیم فدراسیون را به امان خدابگذاریم. در زمانی که من بودم دوازده سال استقلال فدراسیون حفظ شد و بعد از این هم حفظ می شود. اما برگزار نشدن انتخابات به ضرر فوتبال ایران است و مقصرش کسانی هستند که نمی گذارند این اتفاق بیفتد."

کفاشیان درارتباط با پرونده ویلموتس هم گفت:" من راجع به قرارداد ویلموتس ندارم. فدراسیون این مربی را با توجه به سوابقش آورده و اگر نتیجه نگرفته نباید کاسه و کوزها ها سر فدراسیون بشکنند. اگرتیم نتیجه بگیرد همه از مربی و بازیکنان تعریف می کنند اما وقتی تیم می بازد فدراسیون مقصر است."

او دربار شرایط مالی فدراسیون گفت:" از نظر مسایل حتی برای رئیس آینده، اگر فدراسیون فوتبال خوب کار کند نیازی به بودجه دولت ندارد. فوتبال ایارن سرشار از منابع درآمد است و می تواند حتی به باشگاه ها کمک کند. "

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مورد دخالت وزارت ورزش در امور فدراسیون هم گفت:" وزارت ورزش هم باید در ارتباط مسایل فوتبال در مجلس و دولت پاسخگو باشد. من زمانی که در فدراسیون فوتبال به غیر از یک وزیر که با هم تعامل نداشتیم با دیگر وزرا رابطه خوبی داشتیم. این تعامل باید باشد چرا که وزرت ورزش هم باید پاسخگو باشد."کفاشیان رد بخش دیگری از صحبت هایش در ارتباط با وضعیت مالی در حال حاضر گفت:" کرونا فعالیت ها را در سراسر جهان مختل کرده است. در زمان ما فدراسیون درآمدهایی داشت. فوتبال ما باید روی پای خودش بایستد و به جام جهانی برود. اگر تیم ملی به جام جهانی نرود یعنی 4 سال عقب افتاده ایم."

منبع : ورزش سه