15:36 1399/04/11

گزارش آاس؛

از روبینیو تا اشرف، یک میلیارد یورو در خزانه رئال

با فروش اشرف حکیمی از سال 2008 تاکنون رئال مادرید نزدیک به 1 میلیارد یورو از فروش بازیکنانش درآمد کسب کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته بود که اشرف حکیمی در میلان تست های پزشکی اینتر را پشت سر گذاشت و به زودی قرارداد 40 + 5 میلیون یورویی او با باشگاه ایتالیایی جنبه رسمی به خود خواهد گرفت. ستاره مراکشی محصول آکادمی فوتبال رئال بود ولی حاضر نشد ذخیره دنی کارواخال باشد و با دریافت دستمزدی بیشتر از اینتر، چالشی جدید را برای خود انتخاب کرد.

نگاهی به بازیکنانی که از رئال در طی سال های اخیر جدا شده اند، نشان می دهد که باشگاه مادریدی از باشگاهی که گران می خرید و ارزان می فروخت، فاصله گرفته است.

سال 2008 روبینیو ستاره برزیلی رئال پس از اختلاف با برند شوستر سرمربی وقت باشگاه، در فهرست فروش قرار گرفت. رقابت دو باشگاه چلسی و سیتی سبب شد تا رقم فروش او به 43 میلیون یورو افزایش پیدا کند و در نهایت راهی سیتی شد. پس از او با احتساب اشرف حکیمی، رئال 50 بازیکن خود را به باشگاه های دیگر واگذار کرده و به طور دقیق 970.1 میلیون یورو نیز  از این راه درآمد داشته است.

از بهترین فروش های رئال می توان به کریستیانو رونالدو اشاره کرد که دو سال پیش با رقم 112 میلیون یورو راهی یوونتوس شد. آنخل دی ماریا نیز سال 2014 با رقم 75 میلیون یورو به منچستریونایتد پیوست.

در ابن بین، مورد آلوارو موراتا هم جالب است. رئال ابتدا سال 2014 او را با رقم 22 میلیون یورو به یوونتوس فروخت و دو سال بعد او را بازگرداند. تابستان 2017 نیز موراتا با 80 میلیون یورو راهی چلسی شد تا از جانب او 102 میلیون یورو سود به رئال مادرید برسد.

از دیگر فروش های خوب رئال می تواند به انتقال مسوت اوزیل به آرسنال در سال 2013 با رقم 47 میلیون یورو اشاره کرد و نیز متئو کوواچیچ که سال گذشته با 45 میلیون یورو، پیراهن چلسی را به تن کرد.

 

منبع : ورزش سه