10:23 1399/04/22

رقابت جذاب میان سنگربان‌ها؛

یک سیو برای عبور رشید از رحمتی کافی بود!

رشید مظاهری در شبی که تنها یک سیو توانست موفق به ثبت کلین شیت شد اما رحمتی با درخشش و حتی مهار پنالتی، از رسیدن به کلین شیت دوازدهم باز ماند.

به گزارش "ورزش سه" با صدرنشینی پرسپولیس هر چند رقابت تیم‌ها برای قهرمانی چندان جذاب نیست و تقریبا قهرمانی سرخپوشان پایتخت مسجل شده است، اما رقابت برای کسب سهمیه آسیایی و البته عدم سقوط به لیگ دسته اول جذاب دنبال می‌شود؛ در کنار این افتخارات تیمی، رقابت برای کسب افتخارات فردی هم مهیج پیگیری می‌شود و یکی از مهم‌ترین آن‌ها در میان دروازه بانهای لیگ در جریان است که فعلا پیام نیازمند با 15 کلین شیت از 24 مسابقه پیشتاز سنگربانان لیگ است.

نیازمند که شب گذشته فاصله چندانی با شانزدهمین کلین شیت خود نداشت، اشتباه وحشتناک طیبی در محوطه شش قدم باعث شد تا رضا خالقی فر دروازه سپاهان را باز کند و تعداد کلین شیت های گلر سپاهان روی عدد 15 باقی بماند.

سید مهدی رحمتی سنگربان کهنه‌کار فوتبال ایران که در لیگ دوازدهم رکورد استثنایی 21 کلین شیت در 34 مسابقه را به ثبت رساند، همچنان با این‌که نوزدهمین سال حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند اما همچنان در جمع برترین های لیگ به شمار می‌رود؛ رحمتی که لیگ را پس از تعطیلات طولانی مدت با نمایش های درخشان آغاز کرده، دیشب هم ستاره اول میدان بود و حتی در راه ثبت کلین شیت، دبل سیو تماشایی را برای مهار پنالتی صادق بارانی به نمایش گذاشت اما در آخرین لحظه، ضربه چکشی سهرابیان کلین شیت او را خراب کرد تا او هم مانند نیازمند از ثبت کلین شیت در آخرین دقایق بازی باز بماند.

در میان سه مدعی اصلی ثبت بیشترین کلین شیت در لیگ نوزدهم، رشید مظاهری هفته موفقی را پشت سر گذاشت؛ او که سنگربان تیمش در حساس‌ترین جدال هفته در ورزشگاه آزادی و برابر استقلال بود، برخلاف دیدار رفت شب نسبتا آرامی را برابر زوج قائدی و دیاباته گذراند و به جز یک واکنش زیبا روی ضربه سر قایدی توپی به سوی چارچوب دروازه او روانه نشد. البته که مظاهری ثبت کلین شیت دوازدهم خود که او را از مهدی رحمتی پیش انداخت، بسیار خوش شانس هم بود چرا که شوت چرخشی قایدی با اختلاف چند سانتی‌متری از دروازه به دیرک خورد و به بیرون رفت تا دروازه تراکتور بسته بماند.

باید دید در ادامه رقابت های لیگ برتر کدامیک از این دروازه‌بان‌ها می‌تواند بهترین عملکرد را داشته باشد و بیشترین کلین شیت را به ثبت برساند؟

منبع : ورزش سه