11:39 1399/04/22

نه شغلی دارم، نه درآمدی؛ خانه نشین شده ام

سعید عبدولی: اگر کرونا بگیرم، باید بمیرم!

سعید عبدولی از شرایطی که کرونا به وجود آورده، خسته شده و می گوید نه درآمدی دارد و نه شغلی. 

به گزارش "ورزش سه"، سعید عبدولی بدون شک بعد از خداحافظی حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی همچنان شناخته شده ترین چهره تیم ملی کشتی فرنگی ایران به حساب می آید. با اینکه او همواره از ناداوری علیه خودش گفته، اما بازهم معمولا دست خالی از مسابقات برنگشته. عبدولی که اهل شهرستان اندیمشک استان خوزستان است، طلای جهان و برنز المپیک را در کارنامه دارد، اما این روزها بیکار و بدون درآمد در خانه نشسته و از مسئولان گلایه دارد.

سعید که امیدوار است زیر نظر محمد بنا بتواند یک مدال المپیک دیگر هم در توکیو کسب کند، در گفت و گو با "ورزش سه" درباره شرایط این روزهای خود به صحبت پرداخت.

حدودا 10 کیلو اضافه وزن دارم

من مدت هاست که تمرین نمی کنم و حدود 10 کیلو اضافه وزن پیدا کردم! واقعا می ترسم با این وضعیتی که کرونا ایجاد کرده، تمرین کنم. از روزی هم که شنیدم حسین نوری اول کرونا گرفته و تمرین کردن باعث شده وضعیت ریه های او بدتر شود، چشمم بیشتر ترسیده و در خانه نشسته ام. امیدوارم هر چه زودتر بساط این کرونا جمع شود تا بتوانیم به زندگی عادی مان برگردیم. 

اگر کرونا بگیرم، باید بمیرم!

با شرایطی که وجود دارد، نمی توان کشتی گرفت و مسابقه برگزار کرد. من پیگیر وضعیت حسین نوری بودم و شنیدم که فقط 600 میلیون هزینه آمپول ها و داروهای او شده. با این وضعیت اگر من کرونا بگیرم، باید بمیرم! از کجا می خواهم 600 میلیون بیاورم که خرج آمپول و دارو کنم؟ بهتر است با این شرایط مراقب خودم و خانواده ام باشم. 

با چند مدال جهانی و المپیک بیکار هستم

با توجه به اینکه دوباره کرونا زیاد شده، بعید است فعلا مسابقه ای برگزار شود. کسب و کارها هم تعطیل شده و من هم خانه نشین هستم. باورتان می شود که سعید عبدولی با چند مدال جهانی و یک مدال المپیک خانه نشین است و درآمدی ندارد؟ قبل از المپیک ریو که من مدال بگیرم، گفته بودند که مدال آوران استخدام می شوند، اما پیگیری هم کردم و این اتفاق نیفتاد. 

صالحی امیری جواب تلفن مرا نداد

چند وقت قبل، نزد آقای صالحی امیری رفتم و وقتی وضعیت خودم را شرح دادم، ایشان دستور داد که کارهایم برای استخدام پیگیری شود. من هم خوشحال شدم، اما وقتی از دفترش بیرون آمدم، دیگر نه پیگیری انجام شد و نه حتی خود رییس کمیته ملی المپیک جواب تلفن مرا داد. 

چون رک هستم نمی خواهند به جایی برسم

جالب است با این وضعیتی که من دارم، برخی فکر می کنند سعید عبدولی به عنوان قهرمان جهان و المپیک پولدار است و سمت من می آیند، اما بعد از مدتی می فهمند که چیزی ندارم. داستان چیست که نمی خواهند سعید عبدولی بزرگ شود؟ چون رک هستم و حرفم را همیشه می زنم نباید به من توجه شود؟ 

بعید است جهانی و المپیک برگزار شود

خودم که تمرین نمی کنم و از تیم ملی هم که خبری نیست. فقط شنیدم امسال شاید مسابقات جهانی برگزار شود، اما چیزی برای برگزاری اردو به ما اعلام نکردند. اصلا با این شرایط بعید است چه مسابقات جهانی و حتی المپیک هم برگزار شود.

منبع : ورزش سه