21:55 1399/05/06

روزی 10 کیلومتر می دوم؛ یک ماهه به اوج برمی گردم

داستان زندگی قهرمان ووشو در روزهای کرونایی

قهرمان ووشوی جهان گفت: متاسفانه مجبورم که به تنهایی تمرین کنم و با توجه به شرایطی که وجود دارد، نمی‌توانم حریف تمرینی در کنارم داشته باشم.

به گزارش "ورزش سه"، محسن محمد سیفی یکی از پرافتخارترین های ووشوی ایران که چند مدال طلای جهانی در کارنامه دارد، این روزها مثل سایر قهرمانان ورزش های رزمی مجبور است به صورت انفرادی تمرین کند. او در گفت وگو با روابط عمومی فدراسیون ووشو درباره آخرین شرایط تمریناتش، اظهار داشت: با وجود شیوع ویروس کرونا که چند ماه است درگیر آن هستیم، هفته‌ای 10 جلسه تمرین می‎کنم. هر روز نیز به کوه می‌روم و 10 تا 12 کیلومتر می‌دوم. بعدازظهرها هم با مساعدت علی خلیلی، مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان و موحدنیا، رئیس پرتلاش هیئت ووشوی این استان، تمریناتم را در پایگاه قهرمانی و آکادمی ووشوی این شهر پیگیری می‌کنم. البته انجام این تمرینات با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و به تنهایی با یک کیسه است.

وی ادامه داد: متاسفانه مجبورم که به تنهایی تمرین کنم و با توجه به شرایطی که وجود دارد، نمی‌توانم حریف تمرینی در کنارم داشته باشم. با تمام این تفاسیر، شرایط جسمانی خوبی دارم و فکر می‌کنم اگر کرونا از بین برود، یک ماهه به اوج برمی گردم. باید از امیرصدیقی رئیس جدید فدراسیون نیز تشکر کنم که در بدو ورودش به فدراسیون حمایت خوبی از ورزشکاران داشت و این مسئله نوید روزهای خوبی را برای ووشو می‌دهد.

قهرمان ووشوی جهان با اشاره به برگزاری کلاس آنلاین فدراسیون ووشو گفت: در این کلاس که نکات مفیدی بین مربیان و ورزشکاران رد و بدل شد و این نشان می‌دهد که فدراسیون در این دوران حواسش به ورزشکاران است.

محمدسیفی در پایان عنوان کرد: آرزو می‌کنم که ویروس کرونا هرچه زودتر از بین برود، چون شرایط ورزشکاران سخت و همین مسئله تا حد زیادی منجر به افت آنها شده است. آماده کردن بدن و شرایط فیزیکی نیاز به 6 ماه زمان دارد، اما خراب شدنش فقط 2 هفته زمان می‌برد. به هر حال با وجود کرونا شرایط بدی داریم و فقط امیدوارم این وضعیت زود به پایان برسد و بتوانیم به تمرینات گروهی برگردیم.

منبع : ورزش سه