11:49 1399/05/09

ترکیه سقوط‌ها را لغو کرد؛ سوپرلیگ 21 تیمی شد

فدراسیون فوتبال ترکیه اعلام کرد این فصل هیچ تیمی از لیگ‌های این کشور سقوط نخواهد کرد. به این ترتیب سوپرلیگ فصل آینده با 21 تیم برگزار خواهد شد.

به گزارش "ورزش سه"، درحالیکه با پایان یافتن فصل فوتبال ترکیه سه تیم کایسری اسپور، آنکارا گوجو، و مالاتیا اسپور از دسته برتر لیگ فوتبال این کشور، سوپرلیگ، به دسته پایین‌تر سقوط کرده بودند فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کرد با توجه به شرایط این فصل ناشی از اپیدمی کرونا، تصمیم گرفته سقوط همه تیم‌ها در دسته‌های مختلف فوتبال این کشور را باطل کند.

 

به این ترتیب فصل آینده سوپرلیگ ترکیه به جای 18 تیم با حضور 21 تیم برگزار شده و سه تیم کایسری اسپور، آنکارا گوجو و مالاتیا اسپور هم در این لیگ حضور خواهند داشت.

 

بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال ترکیه این تصمیم تنها برای همین فصل اجرایی خواهد شد و از فصل‌های آتی روال به صورت طبیعی برخواهد گشت. علاوه بر سوپرلیگ سایر لیگ‌های حرفه ای فوتبال این کشور تا لیگ دسته سه هم شاهد اجرای همین قانون خواهند بود.

 

این تصمیم فدراسیون فوتبال در حالی اعلام شد که پیش از این سه تیم ارزروم اسپور، هاتای اسپور و آدانا دمیراسپور جواز صعود به سوپرلیگ را بدست آورده بودند. این سه تیم فصل آینده در سوپرلیگ حضور خواهند داشت. نیهات اوزدمیر رئیس فدراسیون فوتبال ترکیه اعلام کرد که این تصمیم به لطف موافقت همه باشگاه‌های سوپرلیگ گرفته شده است.

 

برای بازگشت به شرایط عادی در پایان فصل آینده چهار تیم به دسته پایین تر سقوط خواهند کرد و سوپرلیگ در فصل 2021-2022 با بیست تیم برگزار خواهد شد.

 

از این گذشته فدراسیون فوتبال ترکیه اعلام کرد قانون بحث برانگیز بازیکنان خارجی که تعداد زیادی از باشگاه‌های این کشور با آن مخالف بودند موقتاً در فصل آینده اجرایی نخواهد شد. بر اساس این قانون جدید هر تیم در طول فصل می‌تواند تنها از هشت بازیکن خارجی در ترکیب خود استفاده کند. این در حالی است که در فصلی که گذشت تیم‌های سوپرلیگ می‌توانستند یازده بازیکن خارجی در اختیار داشته باشند.

 

 

منبع : ورزش سه