16:35 1399/05/09

سوپرتیمی که پپ انتظار داشت

فاش شد؛ چرا گواردیولا بایرن مونیخ را ترک کرد؟

پپ گواردیولا زمانی که هنوز فصل 16-2015 به اتمام نرسیده بود، خبر از جدایی خود از بایرن مونیخ در پایان فصل را داد و در نهایت نیز به منچسترسیتی رفت.

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از بیلد، پپ گواردیولا تابستان 2013 و پس از یک فصل استراحت بود که هدایت بایرن مونیخ را قبول کرد. او سه فصل بسیار خوب را نیز در این باشگاه پشت سر گذاشت و با سه قهرمانی بوندسلیگا این تیم را ترک کرد.

هرچند پپ در رقابت های داخلی کارنامه بسیار موفقی از خود به جا گذاشت ولی در لیگ قهرمانان به توفیقی دست پیدا نکرد. او در پای فینال با شکست از بارسا، رئال و اتلتیکو نتوانست به هدف خود برسد.

در این مدت باشگاه بازیکنانی چون ماریو گوتزه، تیاگو آلکانتارا و روبرت لواندفسکی را برای تقویت خود جذب کرد و در اختیار پپ گواردیولا گذاشت اما سرمربی اسپانیایی درخواست هایی به مراتب بیشتر داشت که هیچکدام اجابت نشدند و این یکی از مهمترین دلایل قطع همکاری او با بایرن مونیخ در سال 2016 بود.

در کتاب "Inside FC Bayern" نوشته کریستین فولک خبرنگار بیلد آمده است که گواردیولا در مجموع هفت ستاره بزرگ را برای هر چه قدرتمندتر کردن بایرن می خواست که سران باشگاه هرگز موفق به جذب شان نشدند.

اولین مورد اختلاف پپ و بایرن به جذب ماریو گوتزه بر می گردد. باشگاه خواهان جذب ستاره دورتموند بود ولی پپ علاقه مند بود تا نیمار را در اختیار داشته باشد. در نهایت گوتزه جذب بایرن شد و نیمار هم به بارسلونا رفت.

یک سال بعد پپ مشتاق بود تا لوئیس سوارز را به خدمت بگیرد. بایرن پیشنهادی 40 میلیون یورویی به لیورپول ارائه داد ولی سوارز با دو برابر این رقم راهی بارسلونا شد.

از دیگر ستاره های مورد علاقه پپ که هرگز جذب بایرن نشدند، می توان به کوین دی بروینه، رحیم استرلینگ، پل پوگبا، مارکو وراتی و ادن هازارد اشاره کرد.

در میان این بازیکنان، دی بروینه و استرلینگ کمی دیرتر و در منچسترسیتی شاگرد پپ شدند و هنوز هم در این باشگاه عضویت دارند ولی ادن هازارد در چلسی ماند و تابستان گذشته راهی رئال شد، پوگبا از یوونتوس در تابستان 2016 راهی منچستریونایتد شد و مارکو وراتی نیز هنوز برای پی اس جی بازی می کند.

منبع : ورزش سه