00:56 1399/07/06

استقلال بدون چپ و راست؛ 

مصدومیت و محرومیت بال‌های پرواز را قیچی کرد!

استقلال مقابل پاختاکور به مانند کفتری بود که بال‌های آن را قیچی کرده بودند. 

به گزارش "ورزش سه"، نمی‌توان روزهای خوب استقلال با استراماچونی، فرهاد مجیدی و حتی دوران کوتاه مدت حضور مجید نامجبومطلق را بدون نمایش‌های هرویه میلیچ و وریا غفوری تصور کرد؛ دو بازیکنی که نقش‌های متفاوتی را در طول یک فصل طولانی و سخت بازی کردند و درنهایت روزی که استقلال به آنها برای رسیدن به چهار تیم مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیاز مبرم داشت، هر کدامشان به دلیلی غیبت داشتند.


وریا و میلیچ فصل را با نقش وینگر راست و چپ شروع کردند و درست وقتی که به وظایف این پست در قالب تیمی  ودر سیستم 2-5-3 آشنا شده بودند و هر حریفی را با حرکاتشان به زحمت می انداختند، ماجرای استراماچونی به وجود آمد. طی دو سه بازی بدون سرمربی و روزهای ابتدایی حضور مجیدی به عنوان سرمربی آبی پوشان، وظایف همانی بود که پیش تر توسط مربی ایتالیایی تعریف شده بودند، ولی رفته رفته فرهاد مجیدی پس از دوران قرنطینه، استقلال را بار دیگر به استفاده از سیستم 4 دفاع بازگرداند.


علیرغم تمام این تغییرات نام وریا غفوری و هرویه میلیچ همواره در پیروزی‌های درخشان آبی‌پوشان نظیر پیروزی در دربی، دو پیروزی برابر سپاهان، دو پیروزی پر گل برابر شاهین بوشهر، پیروزی 4 گله برابر سایپا و ..... در فصلی که گذشت، دیده می‌شود و حضور آنها مقابل پاختاکور هم می‌توانست شرایط متفاوتی را برای بازی رقم بزند، ولی غیبت دو مدافع راست و چپ استقلال سبب شده بود تا بازیکنان پاختاکور از این خلاء به خوبی استفاده کنند و طی نیمه اول بارها توپ‌های خود را از چپ و راست روی محوطه حسین حسینی ارسال کردند که در نهایت یکی از آخرین ارسال های آنها در دقیقه 43 به گل اول نماینده ازبکستان بدل شد. 

 

منبع : ورزش سه