12:12 1399/07/27

امضای تفاهم نامه بین وزرای ورزش و گردشگری

وزرای ورزش و میراث فرهنگی و گردشگری برای امضای تفاهمنامه همکاری با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه امضای تفاهمنامه با وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اظهار کرد: توسعه یک کشور نیازمند مردمی است که از جسم و روح سلامت برخوردار باشند. ورزش ارزان ترین راه برای سلامت و ایجاد شور و نشاط، وحدت و غرور ملی محسوب می‌شود.

وی افزود: این روزها به خاطر کرونا و تحریم ظالمانه آمریکا مشکلات اقتصادی وجود دارد اما یک پیروزی در لیگ قهرمانان آسیا دیدید چه شور و نشاطی ایجاد کرد که امیدواریم استمرار یابد. سندی که ۵ سال قبل امضا کردیم اساسی بود که بتوانیم همکاری دو وزارتخانه را ادامه دهیم. امروز با اینکه وزارت میراث فرهنگی تشکیل شده، بلوغ خوبی در بین مدیران به وجود آمده تا بهتر از گذشته از این ظرفیت ها استفاده شود. با آسیب شناسی پیش نویس جدید نوشته شده است.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: بخش گردشگری با اشتغال زایی بالا می‌تواند مشکلات را حل کند و ورزش هم موثرترین راه برای وحدت ملی است. امیدواریم نقش خودمان را برای توسعه کشور ایفا کنیم.

سلطانی‌فر درباره اینکه فدراسیون ها چطور می توانند میزبانی بگیرند، عنوان کرد: با توجه به زیرساخت‌هایی که داریم برای گرفتن میزبانی همواره تلاش کردیم. ما برای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ درخواست دادیم. برای رشته‌های سالنی مثل کشتی، ووشو و ... امکان میزبانی داریم. امیدواریم با این تحریم و در مقابله با آنها بتوانیم میزبانی بگیریم.

 

منبع : ورزش سه