13:37 1399/08/17

امیدوارم پرسپولیس قهرمان آسیا شود

پیروز قربانی: جلوی پرسپولیس دست و پا بسته نبودیم

مربی تیم سایپا اعتقاد دارد که تیم جوان سایپا در رقابت های لیگ بیستم، یکی از تیم های برتر این رقابت ها خواهد بود.

به گزارش "ورزش سه"، پیروز قربانی مربی سایپا و دستیار ابراهیم صادقی در این تیم، بعد از مدتها یک بار دیگر در کنار زمین حاضر شد تا پس از جدایی او از گل گهر، شاهد حضور این پیشکسوت استقلالی ها در کنار زمین باشیم.


قربانی که سال قبل در لیگ دسته دوم هدایت سردار بوکان را بر عهده داشت، بعد از برگزاری دیدار تیمش در مقابل شهرداری بندرعباس در هفته بیستم لیگ دسته دوم فوتبال کشور، از سمتش استعفا داد و تیر ماه امسال به عنوان دستیار مجید جلالی در گل گهر به کادرفنی این تیم اضافه شد و و به مدت 48 ساعت در سیرجان بود و در بازی گل گهری ها در مقابل شاهین بوشهر هم روی نیمکت نشست اما در نهایت بدون بستن قرارداد سیرجان را ترک کرد و به تهران بازگشت.


قربانی سرانجام در ابتدای لیگ امسال پیشنهاد ابراهیم صادقی را برای حضور در کادرفنی سایپا پذیرفت و این مربی جوان در کنار سایر مربیان جوان خودروسازان، هدایت تیم جوان سایپا را در لیگ بیستم برعهده دارند و آنها در نخستین گام، موفق شدند تیم قدرتمند پرسپولیس را با تساوی بدون گل متوقف کنند.


قربانی پس از این بازی در گفتگو با "ورزش سه" به تشریح اتفاقات بازی دیروز تیمش پرداخت و اعتقاد دارد نه تنها تیمش در مقابل فینالیست آسیا دست و پا بسته نبوده، بلکه حتی شانس پیروزی نیز داشته است.
قربانی با اعتقاد بر اینکه تیمش دربرابر مدافع عنوان قهرمانی خوب کار کرده است، می گوید: درمقابل  تیمی که 4 دوره قهرمان لیگ شده و به فینال آسیا صعود کرده، بازی خوبی انجام دادیم و بچه های ما یک بازی تاکتیکی انجام دادند. پرسپولیس هم خوب بازی کردند و هر دو تیم موقعیت گلزنی خلق کردند و بابت تلاش بچه هایمان به آنها تبریک می گویم و باید بدانند جا برای بهتر شدن دارند.
در این بازی، حسین اکبرمنادی سنگربان سایپا عملکرد خوبی از خود نشان داد و بسیاری از فوتبالدوستان عملکرد خوب او را عامل اصلی امتیاز گرفتن سایپا می دانستند و حتی عده ای عقیده داشتند او با 5 مهار فوق العاده در این بازی، بهترین بازیکن زمین بوده است.


اما قربانی علاوه بر تمجید از عملکرد خوب سنگربان تیمش، اعتقاد دارد اگر درخشش حامد لک در طرف مقابل نبود، سایپا می توانست پرسپولیس را شکست دهد و اینگونه نبوده که پرسپولیس حاکم مطلق بازی بوده باشد. قربانی در این رابطه می گوید: نوع بازی ما به گونه ای بود که می خواستیم از نوع بازی و موقعیت هایی که تیم پرسپولیس ایجاد می کند، استفاده کنیم. تا حد زیادی نیز به این خواسته رسیدیم. پرسپولیس تیم بسیار با کیفیتی است. چه از لحاظ تاکتیکی و چه از لحاظ کیفیت انفرادی نفرات. جلوی این تیم موقعیت ندادن خیلی سخت است. دو فرصتی که پرسپولیس به دست آورد، روی اشتباهات فردی بود و بقیه موقعیت های آنها شوت از پشت محوطه جریمه بود و باید روی این مسائل کار کنیم که این فرصت ها را به حریفان ندهیم.


مربی سایپا ضمن تمجید از عملکرد منادی اما می گوید حامد لک نیز موقعیت های خوبی از شاگردانش گرفته است. او در این رابطه می گوید: حسین اکبرمنادی بازی خوبی انجام داد ولی در سمت مقابل نیز حامد لک موقعیت صد در صد گلزنی را از تیم ما گرفت. یعنی هر دو تیم توانستند موقعیت خلق کنند.

منبع : ورزش سه