01:45 1400/01/19

استمرار درخشش کیلیان امباپه؛

توپ طلا را از همین حالا برای او رزرو کنید! (عکس)

کیلیان امباپه با ادامه این روند بخت اول دریافت توپ طلا در سال 2021 خواهد بود.

به گزارش "ورزش سه"، پاری سن ژرمن در دیدار امشب در خانه بایرن مونیخ به برتری 2-3 دست یافته و شانس صعود خود برابر مدافع عنوان قهرمانی را تا حد قابل توجهی افزایش داد. بی تردید مرد اول این دیدار کیلیان امباپه بود که دو بار دروازه مانوئل نویر را باز کرده و نقش مهمی در کسب این پیروزی بزرگ ایفا کرد.

 

کیلیان امباپه در این فصل از لیگ قهرمانان تا اینجا هشت گل به ثمر رسانده که همطراز با ویسام بن یدر در فصل 18-2017 و دیوید ترزگه در 2001-2002 بوده و او از این حیث به بهترین گلزن فرانسوی در یک فصل در تاریخ لیگ قهرمانان بدل شده است. البته امباپه حداقل یک مسابقه دیگر برای بهبود رکورد خود فرصت دارد.

 

گل کیلیان امباپه در ثانیه 149 وارد دروازه بایرن مونیخ شد که این سریع ترین گل دریافتی تیم قدرتمند آلمانی از سال 2010 و هنگام باز شدن دروازه این تیم برابر منچستریونایتد توسط وین رونی در ثانیه 63 بود. همچنین کیلیان امباپه در سن ٢٢ سالگی به دومین گلزن برتر فرانسوی مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد. بالاتر از او کریم بنزما با ١٩ گل بالاتر از کیلیان امباپه با ١٣ گل قرار داشته و تیری آنری بعد آنها با ١٢ گل قرار دارد.

منبع : ورزش سه