هتل ورزشگاه مجلل قطر برای جام جهانی 2022

تصاویر شگفت انگیزی از ورزشگاه های مجلل در حال ساخت در قطر برای جام جهانی 2022 منتشر شده، یکی از این ورزشگاه ها در واقع هتل ورزشگاهی ست که با اقامت در یکی از اتاق های آن از روی تخت خود نیز می توانید دید خوبی به زمین چمن ورزشگاه داشته باشید.
در عین حال این کشور متهم است که در ساخت این ورزشگاه ها از نیروی کار بسیار ارزان و در واقع برده های مهاجر استفاده می کند.
این کارگران که اکثرا مهاجرانی از بنگلادش، فیلیپن، هند و... هستند و به امید زنگی بهتر به قطر آمده اند، با کمترین دستمزد پرداختی ساعت های طولانی در روز به کار می پردازند و در خوابگاه هایی نامناسب به صورت دسته جمعی زندگی می کنند. هرگونه اعتراض به شرایط کار و زندگی یا مصاحبه با رسانه ها و افشای این موضوع با مجازات اخراج از قطر و حتی زندان روبه رو می شود.
خبرها حاکی از آن است که به دلیل شرایط طاقت فرسا و نامناسب کار در این کارگاه ها تعدادی از کارگران حتی جان خود را از دست داده اند. خبری که قطر به شدت سعی در پنهان کردن آن دارد.
به نظر می رسد که قطر نه استادیوم که در حال ساخت مقبره های عظیمی ست که بنایشان روی گرده ی بردگان دنیای مدرن روز به روز سنگین تر بالا می رود.

منبع : ورزش سه