برترین شوتهای کلاچ لبران جیمز در NBA فصل 19-2018

لبران ریمون جیمز (به انگلیسی: LeBron Raymone James)، بسکتبالیست سرشناس امریکایی است که در تیم لس آنجلس لیکرز بازی می کند. بسیاری از افراد او را یکی از پنج بازیکن برتر تاریخ بسکتبال در نظر می گیرند و برخی نیز به وی لقب بزرگترین بازیکن تمام دوران را داده اند. جیمز صاحب افتخارات فراوانی در دوران کاری خود است و از بازیکنان پر افتخار به شمار می رود. برخی از این افتخارات به شرح زیر است:

چهار بار جایزه باارزش ترین بازیکن ان بی ای، سه بار بهترین بازیکن فینال NBA، دو مدال طلای المپیک، سه بار بهترین بازیکن مسابقات آل استار، بهترین بازیکن سال اولی NBA در سال 2004 و سه بار قهرمانی NBA. همچنین او صاحب رکوردهای فراوانی از جمله بهترین امتیاز آور تاریخ پلی آف NBA می باشد. ۱۲ بار نیز در تیم منتخب سال و ۵ بار در تیم منتخب برترین مدافعان قرار گرقته است.

لبرون جیمز دوران دبیرستان خود را در زادگاه خود آکرون، اوهایو گذراند. از همان ابتدا به او لقب ستاره جدید دنیای بسکتبال می دادند و فردی شناخته شده در شبکه های تلویزیونی بود. به همین دلیل مشتریان فراوانی پیدا کرده بود. سرانجام در سال ۲۰۰۳ به عنوان انتخاب اول درفت ان بی ای به تیم کلیولند کاوالیرز پیوست و دوران بازی وی شروع شد. جیمز خیلی سریع خود را به اثبات رساند و عنوان بهترین بازیکن سال اولی را به دست آورد. در نتیجه طرفداران بسکتبال متوجه شدند که با یک ستارهه نو ظهور رو به رو هستند. او دو سال پیاپی بهترین بازیکن لیگ شد اما موفق به کسب قهرمانی نشد. تصمیم به جدایی گرفت و سال ۲۰۱۰ به عنوان بازیکن آزاد با میامی هیت قرارداد امضا کرد و دوران جدیدی برای پادشاه آغاز شد. دو قهرمانی در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ و همچنین بهترین بازیکن سال حاصل کار او در میامی بود (هر چهار سال به فینال رسید) مجدداً پس از چهار سال دوری به تیم شهر مادری خود یعنی کلیولند کاوالیرز بازگشت تا این شهر را پس از ۵۲ سال صاحب عنوان قهرمانی کند. هدفی که موفق به انجام آن شد و در سال ۲۰۱۶ در حالی که ۳–۱ از حریف خود گلدن استیت واریرز عقب بود به طرز شگفت انگیزی ۴–۳ آن ها را شکست داد و سومین قهرمانی خود را به دست آورد. در سال ۲۰۱۸ پس از دو سال ناکامی در فینال، قرارداد تازه ای با لس آنجلس لیکرز امضا کرد.

منبع : ورزش سه